Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů

Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu
Vertical
Zobrazit dalších 8 obrázků
Když nováček přijede se sanitkou ke svojí první přestřelce, procházka růžovým sadem na něj nečeká. V drsném thrilleru hraje Sean Penn.

Před časem tu byl klasický trailer pro záchranářský thriller Asphalt City. Nová ukázka nabízí skoro čtyřminutovou, nepřerušovanou scénu, která zřejmě pochází odněkud z počátku filmu. O snímku se rychle a úsporně dozvídáme vše potřebné. Jsme ve velkoměstě, kde jsou problémy s ozbrojenou kriminalitou a práce záchranářů tak může být jen pro otrlé. Záhy se ukazuje, že to zatím není hlavní hrdina, nováček Ollie (Tye Sheridan).

Ten ještě na množství skučících postřelených, davy překážejících čumilů a triáž přímo na chodníku kouká jak sůva z nudlí. Pochopitelně. A zkušenější záchranáři jsou z toho trochu podráždění (taky pochopitelně), nicméně rychle vidíme, že starší kolega Gene (Sean Penn) opravdu ví, co dělá. Právě s touhle dvojkou budeme projíždět newyorské ulice a sledovat, jakou si na nich tvrdá práce vybírá daň.

Do děje vklouzneme spolu s Olliem (Sheridan), mladým idealistickým záchranářem, který nastoupí v New Yorku na noční šichtu. Je přidělený k ostřílenému veteránovi Genu Rutkovskymu (Penn), jenž má pověst jednoho z nejlepších záchranářů ve městě. Příkrov tmy postupně vyjevuje, že se město nachází v hluboké krizi. S každým přivoláním ambulance nasazují Ollie a Gene vlastní životy, při snaze o pomoc druhým. Mladík na vlastní kůži zažívá chaos v ulicích a srdečné momenty střídají ty krušné. Rutkovsky při práci často dělá eticky dost pochybná rozhodnutí, která mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Vztah obou mužů je napjatější a napjatější a tvrdá práce se Olliemu propisuje i do jeho osobního života.

Thriller natočil Jean-Stéphane Sauvaire, scénář napsali Ryan King a Ben Mac Brown. Autorem románové předlohy je Shannon Burke. V dalších rolích vystupují Gbenga Akkinagbe, Raquel Nave, Kali Reis, Michael Pitt, Katherine Waterston a Mike Tyson. Zahraniční premiéra je oznámena na 29. března, u nás zatím termín nemáme.

Podklady a foto: Vertical

Galerie: 9

Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu Asphalt City: Drsná ukázka z nervy drásající práce záchranářů | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest