Mandela: Long Walk to Freedom - Trailer

Mandela: Long Walk to Freedom - Trailer | Fandíme filmu
Idris Elba se vtělil do jedné z nejvýraznějších osobností nikdy nekončícího boje proti útlaku a diskriminaci.

Pátého srpna léta páně 1962 na silnici kousek od města Howick v provincii KwaZulu-Natal v Jižní Africe, byl zatčen za nelegální cestu do zahraničí jeden z hlavních bojovníků proti apartheidu, Nelson Rolihlahla Mandela. Dva roky na to byl odsouzen na doživotí. 1990 byl díky celosvětovému tlaku na JAR propuštěn na svobodu, o další čtyři roky později se stal prvním černým prezidentem JAR. Mezitím v roce 1993 dostal Nobelovu cenu za mír.

Tento silný lidský příběh o tvrdohlavém boji za svobodu své země budeme moct shlédnout v životopisném snímku Mandela: Long Walk to Freedom. Mandelu si již střihlo několik slavných herců jako Sidney Poitier, Dennis Haysbert či Morgan Freeman v převážně televizních filmech a vždy s úspěchem. Po bok těchto velikánů se má nyní možnost zařadit i Idris Elba (Pacific Rim). Jeho ženu Winnie si zahrála neméně známa Naomie Harris (Skyfall). Silný příběh si žádá silný scénář a o ten se postaral William Nicholson (Gladiátor, Bídnici). Taktovku nad filmem přebral úspěšných režisér televizních seriálů, Angličan Justin Chadwick (Zvláštní oddělení, Ponurý dům). A k této hvězdné sestavě ještě nutno doplnit autora hudby, jímž je Alex Heffes, který například zhudebnil film Poslední skotský král.

Trailer, na který se určitě podívejte, ukazuje skvěle odvedené filmařské řemeslo. Realistické a velkolepé prostředí Afriky, psychologické vypětí, zrod legendy a plejádu hereckých výkonů. Film se divákům prvně představil před pár dny na filmovém festivalu v Torontu (ten byl jako vždy i letos velice plodný na zajímavé premiéry) a sklidil několikaminutové „standing ovation“. Z výkonů Idrise a Naomi jsou všichni nadšeni a už se šušká o Oscarech. Na náš kontinent film vtrhne začátkem příštího roku, na datum české premiéry si ale musíme ještě počkat.

Mandela: Long Walk to Freedom - Trailer

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest