Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka

Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit dalších 14 obrázků
Pokračování Captain Marvel předcházely strašidelné příběhy z natáčení, ale ve výsledku se není čeho obávat.

Marvels (The Marvels) přicházejí do kin v období, kdy je divácká pozornost dost nevyzpytatelná, marvelovky obecně se netěší takové oblibě jako dřív a studio si prochází vnitřními potížemi. V médiích se také začaly objevovat zákulisní zprávy o tom, že produkce Marvels nebyla jednoduchá a že se dost stříhalo a přetáčelo. Pak si k tomu přičtěte vlažné předpovědi tržeb: Momentálně se předpokládá, že za první víkend film globálně utrží jen slabých 140 milionů dolarů, což je částka, jakou starší marvelovky zvládaly udělat s prstem v nose jen na samotném americkém trhu.

Když se tohle všechno dá dohromady, tak nepřekvapí, že očekávání postupně slábla, což vyvrcholilo, když Marvel uvalil přísné embargo na novinářské ohlasy a dovolil jejich zveřejnění až dnes. Jenže katastrofa se nekoná, ohlasy jsou dost podobné, jako u většiny jiných marvelovek.

Ano, platí to, co je vyčítáno značné části ostatních Marvel filmů: Na první pohled vlastně dostaneme něco, co jsme v mírné obměně viděli už mockrát. Záporačka je extrémně nevýrazná. Scénář je řídký, ale zároveň dokáže některé momenty zbytečně překombinovat. V kině na nás čeká asi jen devadesát minut čistého času, je patrné, že se místy zkracovalo a některé pasáže tak mohou působit uspěchaně a nedopovězeně. V některých reakcích zaznívá, že je film do značné míry jen sledem poměrně samostatných epizodek. A zatímco podle některých novinářů jsou Marvels z hlediska budování širšího komiksového světa velmi umírněné, jiní tvrdí, že se vzpomínání na starší události a připravování půdy pro budoucí filmy opět věnuje až zbytečně moc času.

Pozitiva nicméně zásadním způsobem převažují. Prakticky všichni kritici píší, že díky rozumné délce Marvels hrozně utečou. Film je prý „prdlý“ v tom nejlepším slova smyslu, kdy si nijak nestydí za to, že jde o vlastně nesmyslnou komiksovou story. Díky tomu všemu je snímek silně pozitivní a konstantně baví. Máme se těšit na hodně povedenou akci, která staví na zábavném konceptu, kdy se tři hrdinky při používání svých superschopností navzájem nechtěně vyměňují v prostoru jedna za druhou. Krom choreograficky zdařilé a nápadité akce na diváky čeká také hudební číslo, zábava s vražednými koťátky a vůbec spousta humoru.

Co je zdaleka nejdůležitější a většinou to platí i pro ty hůř hodnocené marvelovky, opět se povedla práce s postavami. Ústřední tři hrdinky jsou sympaťačky, se kterými je zkrátka příjemné trávit čas. Dámy mají podle většiny ohlasů skvělou vzájemnou chemii a nechybí mezi nimi srdečné chvilky. Nejvíc pak z celého filmu vyčnívá mladá Ms. Marvel (Iman Vellani), na níž každý druhý novinář po návratu z kina pěje ódy a věští jí velkou budoucnost.

Suma sumárum, když si dosavadní ohlasy položíme vedle sebe, tak se zdá, že ti, kteří jsou komiksovou tvorbou přejedení na tom po Marvels nejspíš budou úplně stejně. A fanoušci starších marvelovek, kde se klade důraz hlavně na příjemně strávený čas se sympatickými hrdiny, si opět přijdou na své.

Dole v galerii na vás čeká nejnovější porce fotek.

Carol Danvers, známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan, alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau, z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír.

V hlavních rolích vystupují Brie Larson, Iman Vellani a Teyonah Parris. Ty nově doplňují Zawe Ashton a Park Seo-Joon. Vrací se také Samuel L. Jackson. Režíruje Nia DaCosta, na scénáři se podíleli Megan McDonnell, Elissa Karasik a Zeb Wells. Datum české premiéry je stanoveno na 9. listopadu 2023.

Foto: Marvel

Zdroje: Movieweb, ComicBook, Collider, Murphy's Multiverse, Variety, Deadline, Dave Gonzalez

Galerie: 15

Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu Marvels: První ohlasy odhalují, jak dopadla nová komiksovka | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest