Hercule Poirot: S dalšími filmy se počítá

Hercule Poirot: S dalšími filmy se počítá | Fandíme filmu
20th Century Studios
Přízraky v Benátkách zřejmě nebudou posledním případem Kennetha Branagha.

Příští film s Herculem Poirotem, Přízraky v Benátkách (A Haunting in Venice) byl oznámený poměrně náhle. A než jsme se nadáli, je film tady. K premiéře dojde už 14. září. To ale pořád nemusí být pro slavného belgického detektiva ani zdaleka jeho poslední případ.

Jasně to deklaroval producent James Prichard v rozhovoru pro americký magazín Total Film. Pro ten řekl: „Pokud Ken[neth Branagh] bude chtít v natáčení pokračovat a Michael [Green] bude chtít napsat další díl, tak rozhodně další [film] připravíme. Materiálu je pořád dost a dost. Inspirace nám nedojde.“ A v tom má James pravdu. Agatha Christie románů a povídek s Herculem Poirotem napsala desítky, takže filmová série potenciálně může běžet dlouho.

Tvůrci dělají vše proto, aby série dlouho opravdu vydržela. Přízraky v Benátkách budou mít nadpřirozený nádech a Prichard vysvětluje, že to je cílená snaha udržet sérii svěží. Produkce si uvědomuje, že žánrová obměna je riskantní a diváci by ji potenciálně nemuseli přijmout, ale zároveň je přesvědčená o tom, že není možné dělat pořád to samé dokola. Čas od času je třeba zariskovat a zkusit něco nového, jinak publikum ztratí zájem.

Oslavovaný detektiv Hercule Poirot se vrací, aby vyřešil děsivou záhadu. Děj je zasazený do Benátek, do období po druhé světové válce. Poirot se dobrovolně uchýlil do důchodu a žije v nejúchvatnějším městě světa. Neochotně se rozhodne navštívit seanci v rozpadajícím se strašidelném paláci. Když je jeden z hostů zavražděný, je detektiv uvržený do zlověstného světa stínů a tajemství.

V hlavních rolích vystupují Kenneth Brannagh, Michelle Yeoh, Jamie Dornan, Tina Fey, Camille Cottin, Kyle Allen, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly a Riccardo Scamarico. Brannagh také snímek zrežíroval. Datum české premiéry je stanoveno na 14. září.

Foto: 20th Century Studios

Zdroj: Total Film

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest