One Life: Anthony Hopkins zachraňuje děti z Československa

One Life: Anthony Hopkins zachraňuje děti z Československa | Fandíme filmu
See-Saw Films
Zobrazit další 2 obrázky
Legendární herec ztvárnil skutečného hrdinu Nicholase Wintona. Natáčelo se i v Praze.

Nicholas Winton je někdy označovaný jako „britský Oscar Schindler“. V letech 1398-39 pomáhal zachránit 669 židovských dětí z předválečného Československa. Nový snímek One Life paralelně zachycuje vlastní události z 30. let a zároveň život postaršího Wintona, který byl stále pronásledovaný výčitkami kvůli všem lidem, kterým se mu pomoci nepodařilo.

Zestárlého Wintona ztvárnil legendární Anthony Hopkins, držitel dvou Oscarů za filmy Otec a Mlčení jehňátek. Mladšího Nicholase ve 30. letech hraje Johnny Flynn (Génius, Lovesick). V dalších rolích vystupují Helena Bonham Carter (Harry Potter, Koruna), Jonathan Pryce (Hra o trůny), Lena Olin (Hunters), Alex Sharp (The Trial of the Chicago 7) a Ramola Garai (Becoming Elizabeth).

Natáčelo se v Londýně a Praze, snímek jako svou celovečerní prvotinu pro kina natočil James Hawes (Penny Dreadful, Génius, Ledová archa, Slow Horses). Scénář připravila Lucinda Coxon (Dánská dívka, Malý vetřelec) na motivy knihy Není-li to nemožné od Nicholasovy dcery, Barbary Winton. V Česku vyšla v roce 2014. Dole v galerii najdete první uveřejněné fotografie.

Anotace knižní předlohy: Na světě je dnes přes 6000 lidí, kteří za svůj život vděčí Nicholasi Wintonovi – jsou to potomci dětí, jež sir Nicholas v roce 1939 zachránil z nacisty okupovaného Československa. Co tehdy motivovalo mladého anglického makléře, aby se pustil do podobného monumentálního úkolu? Na tuto otázku a na mnohé další s ní spojené hledá odpověď Wintonova dcera Barbara. Její působivá, osobně laděná kniha čerpá z historických dokumentů i otcových vzpomínek a ukazuje, kým sir Nicholas – jenž se letos dožívá neuvěřitelných 105 let – byl a je a jak došel ke svému životnímu heslu: „Není-li to nemožné, musí existovat způsob, jak to udělat.

Podklady a foto: See-Saw Films

Galerie: 3

One Life: Anthony Hopkins zachraňuje děti z Československa | Fandíme filmu One Life: Anthony Hopkins zachraňuje děti z Československa | Fandíme filmu One Life: Anthony Hopkins zachraňuje děti z Československa | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest