Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru

Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru | Fandíme filmu
Disney
Zobrazit další 3 obrázky
Podle první ukázky to vypadá, že Disney dál pokračuje ve rdoušení posledních kapek fantazie.

První den svojí velké výstavy D23 Disney odstartoval prezentací chystaných pohádkových novinek. Mezi nimi dostala prostor i Malá mořská víla (The Little Mermaid), což je hraný remake animované klasiky z roku 1989. Přímo během panelu zaznělo, že pro snímek vznikly čtyři nové písničky, na nichž se podíleli původní autor Alan Menken a současný muzikálový hitmaker Lin-Manuel Miranda. Co je ale nejdůležitější, byl zveřejněný první teaser, který byl oficiálně uvolněný také online.

Upoutávka byla kratičká a těžko na jejím základě soudit celý film, ale dobrý první dojem se udělat nepodařilo. Novinka bohužel dost připomíná Lvího krále, kdy snaha o fotorealističnost zabíjí pohádkovost a krom převodu do nového média chybí cokoliv, co by stálo za řeč. Podvodní svět je takový šedivý, nezajímavý (možná proto to bude lákat Ariel na hladinu?), oproti Aquamanovi, Avatarovi nebo třeba Hledá se Nemo skutečně chudý. Animace také prozatím nevypadá nic moc, ale premiéra je ještě daleko, tak na téhle stránce věci jde ještě zapracovat.

V celku ale prostě Malá mořská víla zatím působí jako Disneyho další bezkrevné ždímání starých dobrých časů, v němž v poslední době svoje pohádkové oddělení utápí (třeba čerstvě zveřejněný hraný remake Pinocchia má recenze naprosto pekelné). Člověk by k Malé mořské víle rád přistupoval s optimismem, ale Disney prostě zatím v rámci svých hraných remaků předvedl jen minimum dobrého a režisér Rob Marshall se za posledních dvacet let také nemá příliš čím chlubit. Kéž by pro jednou příjemně překvapil…

Malou mořskou vílu Disney představil v animované pohádce z roku 1989. Když loď lidského prince Erika ztroskotá v bouři, Ariel mu zachrání život a zamiluje se do něj. Protože vládce podmořské říše nemá pro náklonnost své dcery k lidem pochopení, musí se Ariel obrátit se žádostí o pomoc na zlou čarodějnici. Ta ji na tři dny přičaruje nohy pod podmínkou, že jí víla daruje svůj krásný hlas. A ještě je tu jeden háček, pokud princ dívku do tří dnů z lásky nepolíbí, stane se z ní opět mořská panna s ploutví a její duše navěky propadne zlé čarodějnici. Bůhví jak by to dopadlo, kdyby Ariel nepomáhali její veselí přátelé krab, racek a rybka. Hranou verzi točí Rob Marshall (Chicago). Hlavní roli Ariel ztvární Halle Bailey, dále hrají Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Daveed Diggs, Noma Dumezweni a Awkwafina. Hudbu připravují Alan Menken a Lin-Manuel Miranda. Snímek bude mít premiéru v českých kinech 25. března 2023.

Podklady a foto: Disney

Galerie: 4

Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru | Fandíme filmu Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru | Fandíme filmu Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru | Fandíme filmu Malá mořská víla: Hrané zpracování slavného animáku v prvním teaseru | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest