Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi

Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu
Walt Disney
Zobrazit dalších 8 obrázků
Svět filmu znovu přivítá znetvořeného zvoníka Quasimoda, tentokrát v hrané podobě.

Historické drama Zvoník u Matky Boží (The Hunchback of Notre Dame) se dočkalo celé řady filmových adaptací, počínaje snímkem Wallace Worsleyho z roku 1923. Patrně nejvíce diváků však oslovila animovaná disneyovka z roku 1996, která klasicky pojednává o znetvořeném zvoníku Quasimodovi. Ten sice nepatří k nejpohlednějším, avšak srdce má z ryzího zlata. Hlavní hrdina už si tak nějak zvyknul, že se k němu lidé nechovají hezky, nicméně půvabná Esmeralda se jej zastane a hrbáč se do ní okamžitě zamiluje. Vlivem okolností musí vzít Esmeralda nohy na ramena, přičemž útočiště nalezne právě v překrásném pařížskému chrámu. Všechny adaptace jsou samozřejmě inspirovány prastarou francouzskou legendou a slavným románem z pera Victora Huga.

O hrané adaptaci oblíbené disneyovky se hovoří už nějaký ten pátek, ale v poslední době šuškanda utichla. I proto se začalo spekulovat o tom, zda náhodou Disney projekt neuložil k ledu, leč herec a producent Josh Gad všechny fanoušky Quasimoda ujistil, že nic takového se nestalo. Údajně se na projektu pilně pracuje a start produkčních prací se blíží. Žádné konkrétní informace ovšem Gad neposkytnul, tudíž jedinou jistotou by mělo být, že s natáčení se i nadále počítá. O scénář by se měl postarat David Henry Hwang, s hudbou dorazí duo Alan Menken & Stephen Schwartz a produkovat bude mimo jiné i Gad. Obecně se počítá s tím, že právě floridský rodák, jenž se v loňském roce objevil v matné fantasy Artemis Fowl, se chopí role znetvořeného hrbáče.

Zdroj: Josh Gad / Twitter

Foto: Walt Disney

Galerie: 9

Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu Zvoník od Matky Boží je další Disneyho animák, co vyfasuje hranou verzi | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest