Ben Affleck a Matt Damon zfilmují úspěch tenisek Nike

Ben Affleck a Matt Damon zfilmují úspěch tenisek Nike | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit další 1 obrázek
Staří známí společně natočí příběh o tom, jak Michael Jordan vystřelil boty s fajfkou ke hvězdám.

Životopisné a historické filmy jsou celosvětově oblíbené. Ve Spojených státech jsou ale vedle biopiců o výrazných osobnostech vysazení také na příběhy velkých podnikatelských zvířat. Zřejmě proto, že to podporuje mýtus o americkém snu, podle něhož to úplně kdokoliv může od nuly dotáhnout až ke hvězdám. Krom úspěchu tu navíc hrají roli prachy a ty jsou v Hollywoodu alfou a omegou. V minulosti tu byly příběhy o začátcích McDonaldu, Facebooku, módní značky Gucci, Applu a mnohých dalších.

Teď se dočkáme filmu o tom, jak tenisky Nike vystřelily ke globálnímu úspěchu. Protagonistou snímku bude Sonny Vaccaro, obchodní zástupce mladé společnosti na výrobu tenisek. Příběh se zaměří na to jak se Vaccaro snažil přesvědčit v 80. letech Michaela Jordana k tomu, aby se stal jednou z tváří značky. Zdánlivě nemožnou spolupráci se podařilo domluvit, stal se z ní jeden z nejdůležitějších vztahů mezi sportovcem a značkou a byla to právě Jordanova podpora, která americké kecky s fajfkou pomohla vystřelit ke globálnímu úspěchu.

Nike v té době byla trojka na trhu s teniskami. Snímek bude pojednávat o tom, jak Sonny neoblomně objížděl Michaelovu rodinu, jeho bývalé trenéry, poradce, přátele a zkrátka kohokoliv, kdo Jordana znal, aby se mu s hvězdným basketbalistou podařilo navázat kontakt a přesvědčit jej ke spolupráci. Jordan má být ve filmu tak trochu zahalený záhadným oparem a nemá patřit mezi postavy příběhu.

Uvidíme, zda bude snímek zpracovaný jako typický oslavný příběh nezlomného lidského ducha a jako optimistická cesta k úspěchu skrz vytrvalost. Daleko zajímavější by určitě bylo, kdyby si filmaři alespoň trochu rýply do absurdity, jakou v sobě marketing a usilovná snaha o zhypnotizování mas mohou nést. Původní scénář Alexe Converyho skončil v roce 2021 na Black Listu, čili na výročním seznamu nejlepším dosud nenatočených scénářů, tak snad za něco stojí.

Aktuálně scénář upravují staří parťáci Ben Affleck a Matt Damon, kteří spolu napsali Dobrého Willa Huntinga a Poslední duel. Oba dva film produkují a oba dva v něm hrají. Damon ztvární hlavní roli Sonnyho, Affleck Phila Knighta, tehdejšího šéfa společnosti Nike. Affleck snímek zrežíruje, přičemž to bude vůbec poprvé, kdy svého mnohaletého parťáka a kamaráda povede před kamerou. Affleck začal svoji režisérskou kariéru v roce 2007 kriminálkou Sbohem, baby a navázal dalšími dvěma chválenými snímky – Městem a Argem. Naposledy natočil v roce 2016 nepříliš dobře přijatou gangsterku Pod rouškou noci a od té době na jeho režisérský návrat čekáme, tak snad to bude stát spolu s teniskami zato. Converyho scénář byl pojmenovaný Air Jordan, ale aktuálně projekt žádný název nemá.

Snímek vzniká pro Amazon a zatím nemáme podrobnosti o tom, kdybychom se jej mohli dočkat.

Titulní foto je ilustrační: Ikonické boty Nike z filmu Návrat do budoucnosti II

Zdroj: Deadline

Galerie: 2

Ben Affleck a Matt Damon zfilmují úspěch tenisek Nike | Fandíme filmu Ben Affleck a Matt Damon zfilmují úspěch tenisek Nike | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest