Blue Beetle: Legendární Sharon Stone si zahraje komiksovou záporačku

Blue Beetle: Legendární Sharon Stone si zahraje komiksovou záporačku | Fandíme filmu
Columbia Pictures
Obsazený byl také další záporák – nezničitelný robot s lidským vědomím.

Sharon Stone asi není třeba dlouze představovat. V roce 1990 skvěle prorazila v Total Recall v roli manželky Arnolda Schwarzeneggera. Pak přišel Základní instinkt a nechvalně proslulá scéna s nohou přes nohu, o níž pravděpodobně slyšeli i ti, kteří se filmům obloukem vyhýbají. Následovaly filmy jako Specialista, Rychlejší než smrt, Někdo se dívá, Casino nebo Koule. Po přelomu letopočtu už to z filmového hlediska nebyla taková hitparáda, ale zdá se, že se Sharon v poslední době uchytila v televizi, když jsme ji mohli vidět v Ratchedové a čerstvě nastoupila do druhé řady Letušky.

Teď dostane příležitost se výrazně předvést opět na velkém plátně. Konkrétně byla obsazena do komisového snímku Blue Beetle. A rovnou jako záporačka. Postava se jmenuje Victoria Kord a nepochází přímo z komiksů, je vytvořena speciálně pro film. Mělo by jít o manželku Teda Korda, což byl v komiksech druhý Blue Beetle v pořadí. Hrdinou filmu je Jaime Reyes (Xolo Maridueña), což je v komiksech třetí držitel identity Blue Beetla. Zatímco Jaime získává své schopnosti díky mimozemskému skarabeovi, jenž se mu přichytí na páteř, Kord nadliské schopnosti neměl, musel se spoléhat na tvrdý výcvik a moderní technická udělátka, která si sám sestrojil. Kord byl vlastníkem KORD Industries, což v komiksech byla dceřinná společnost Wayne Enterprises, vlastněných Brucem Waynem.

Postava Victorie má být nějak provázaná s Penny (Bruna Marquezine), což je ústřední ženská postava, do které je Jaime zakoukaný. A vedle toho má být postava provázaná ještě s Conradem Carapaxem, jenž je v komiksech známý také jako The Indestructible Man. V komiksech je Carpax archeologickým rivalem Dana Garretta, což byl úplně první držitel identity Blue Beetla. Garrett zemřel na ostrově Pago, kde jej zabili roboti Jarvise Korda – Tedova strýce. Ted byl Danův přítel a právě po jeho smrti se rozhodne převzít úlohu Blue Beetla. Žárlivý Conrad se snaží vypátrat, co vlastně Dan dělal na ostrově Pago a náhodou tam narazí laboratoř Jarvise Korda. Při nehodě je jeho vědomí přeneseno do jednoho z Jarvisových robotů, čímž se z něj stává The Indestructible Man (Nezničitelný muž). Do role byl obsazený Raoul Max Trujillo, známý především ze seriálu Zákon gangu: Mayové.

Uvidíme, jak důkladně se bude film předlohy držet a jak nakonec vlastně komiksovou inspiraci do svého vyprávění zapracuje.

Původ postavy sahá až do roku 1939, takže je stejně stará jako Batman, nicméně na rozdíl od netopýřího muže, Blue Beetle tehdy ještě nebyl součástí DC. Superhrdina zpočátku vystřídal několik komiksových vydavatelství a až později natrvalo zakotvil u DC. Pod přezdívkou vystupovaly celkem tři postavy – Dan Garret, Ted Kord a Jaime Reyes. Kromě komiksu se Blue Beetle také objevil třeba ve videohře Injustice 2, kde změřil síly s celou plejádou kolegů.

Celovečerní film se zaměří na Reyese, latinsko-amerického středoškoláka, jenž po cestě ze školy s dvojicí nejlepších přátel objeví na opuštěném pozemku polomrtvého skaraba. Brouka si hrdina ze zvědavosti odnese domů a v noci se mu přichytí na páteř, čímž Jaime získá mimozemské brnění, které mu propůjčí rychlost a sílu. Zároveň také může vytvořit zbraně, štíty nebo křídla.

Titulní foto: Sharon Stone ve filmu Základní instinkt

Zdroje: Deadline, The Wrap, The Cosmic Circus

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest