Oškliví: V pandemické sci-fi jsou všichni povinně přeoperovaní na krásné

Oškliví: V pandemické sci-fi jsou všichni povinně přeoperovaní na krásné | Fandíme filmu
Simon & Schuster
Netflix nás vezme do blízké budoucnosti kde jsou všichni krásní a žijí skvělý život. Ale za jakou cenu?

Dystopické sci-fi pro mládež už možná nejsou tak populární, jako v době hlavního rozmachu Hunger Games a jejich následovníků, nicméně čas od času se nějaká nová objeví. Prim povětšinou hraje nějaká štiplavá zápletka, něco extrémního, co nutí mladé hrdiny povstat proti všeovládajícímu systému. Ve snímku Uglies (knižní předloha u nás vyšla pod překladovým názvem Oškliví) se podíváme do světa budoucnosti, kde se každý s úderem 16. roku podrobí povinné operaci, která jej připodobní soudobému ideálu krásy.

Netflix připravuje filmové zpracování, jež pro něj natočí McG, režisér známý především díky Charlieho andílkům a Terminátorovi: Salvation. V posledních letech točí nicméně primárně pro Netflix (Kraj světa, Chůva na zabití 1 a 2) a hodlá v tom zjevně pokračovat. Do hlavní role Tally Youngblood byla obsazena Joey King (V zajetí démonů, trilogie Stánek s polibky), dále hrají Laverne Cox, Keith Powers, Brianne Tju nebo Chase Stokes. Scénář napsala Krista Vernoff, a pokud by snímek měl na Netflixu úspěch, lze točit rovnou celou sérii. Autor Předlohy Scott Westerfeld chystá už osmou část.

Na závěr ještě synopse českého knižního vydání:

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.

Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…

Dobrodružství, kamarádství, revolta, první láska, touha po dokonalosti i odvrácená tvář bezchybné společnosti, kde mocní rozhodují a vyčnívat z davu se nenosí, to vše najdeme v prvním díle tetralogie. Série, která nastiňuje otázky sebehodnocení, vzhledu a individuality, ale také vliv silného tlaku ze strany okolí

Foto - Přebal knižní předlohy od nakladatelství Simon & Schuster

Zdroj: Deadline

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest