Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru

Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu
Beer with Travel
Zobrazit další 4 obrázky
Do českých kin míří zábavná cestovatelská jízda, v níž mají prsty členové Fandíme Filmu. Pusťte si trailer.

Náš redakční kolega Vláďa není jen programátor a spolumajitel FandimeFilmu.cz. Taky je to zapálený cestovatel a milovník piva, který s kamarádem Honzou s chutí na to pivo vyráží za hranice. O svojí batůžkářské výpravě napříč Transsibiřskou magistrálou připravili v minulosti knihu. Na cestu po východní Evropě už jeli autem, a tak s sebou přibalili i natáčecí techniku a připravili autentický záznam svojí cesty.

Vznikl dokumentární film Expedice Lenka, ke kterému jsme měl tu čest ve střižně nabídnout svůj poradní pohled na věc, takže zpracovaný materiál znám a můžu vám slíbit přinejmenším to, že nudit se určitě nebudete. (A aby ve snímku nemělo prsty málo lidí z FandimeFilmu.cz, tak náš druhý programátor a spolumajitel Jirka pro změnu pomáhal s nahráváním doprovodné zvukové stopy). Co je navíc ze všeho nejdůležitější, celý snímek má dobročinný rozměr, když si svojí bláznivostí bere za cíl přitáhnout pozornost k malé autistce Lence, které se díky Expedici Lenka už delší dobu daří shánět finanční prostředky na její nákladné terapie.

Už v pondělí 17. října proběhne slavnostní premiéra v pražském Rock Café. Začíná se v 19:00. Promítání filmu se zúčastní samotní tvůrci a večer doprovodí hudební vystoupení Pokáče a Thoma Arwaye. Lístky se dají pořídit na GoOout a kompletní výtěžek premiéry bude věnovaný Lence. Další podrobnosti najdete ve Facebookové události a v přiložené tiskové zprávě níže.

Určitě se stavte, připijeme spolu na Lenku. A jestli to máte do Rock Café daleko, tak nezoufejte. Snímek bude distribuovaný i dál a tvůrci už teď plánují, že připraví po republice celou řadu projekcí, kde budou osobně přítomní. Případně můžete podpořit Lenku i na dálku – podrobnosti najdete na webu Expedice Lenka.

Pivní roadmovie dua Beer with Travel se konečně dočká své premiéry

Přesně o rok později, než bylo původně v plánu, se v pondělí 18. října v divadelním sále klubu Rock Café v Praze uskuteční premiéra dokumentárního filmu cestovatelské dvojice Beer with Travel. Nová road movie vznikla ve spolupráci s týmem Kazmovy One Man Show a pojednává o charitativní cestě po východní Evropě s názvem „Expedice Lenka“. Součástí slavnostní premiéry bude mimo jiné také vystoupení písničkáře Pokáče a zpěváka Thoma Artwaye. Výtěžek ze vstupného půjde na podporu desetileté Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Lístky jsou k zakoupení na serveru GoOut.cz

Dvojici Beer with Travel tvoří Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Společně už projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší blog a knihy a pravidelně dělají i cestovatelský stand-up. V minulosti už vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. Letos se vydali na cestu po východní Evropě a vlak vyměnili za starou rezavou Felicii.

Sedm států, tisíce kilometrů a desítky piv na dobrou věc

Na začátku loňského roku Honza a Vláďa alias Beer with Travel podnikli cestu s názvem „Expedice Lenka 2020“ na podporu desetileté Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Vypravili se na východ a projeli sedm států (Slovensko, Ukrajinu, Moldávii, Podněstří, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko) ve staré rezavé Felicii a vybrali na Lenčin transparentní účet 75 000 Kč. V tuto chvíli na něm je už více než 250 000 Kč.

„Během naší cesty jsme navštívili vražedné město na Ukrajině, pocítili účinek moldavského vína i policejních složek, vyrazili do českých vesnic v Rumunsku a navštívili rodné místo Lenčiny maminky v Srbsku,” vyprávějí vtipní cestovatelé a dodávají: „Ochutnali jsme také magické kouzlo hraničních přechodů, které jsou jako bonboniéra. Nikdy nevíš, na jakého celníka narazíš. Ukrajinští se, s cigaretou v ruce a zlatými zuby v puse, smáli rezavému autu, moldavští se šibalsky ptali, jaké pašujeme zbraně a srbští nám s kamenným výrazem udělali prohlídku špinavého prádla i tělesných dutin.”

Cestou provází soundtrack od předních českých interpretů

Celá dobrodružná cesta je zaznamenána na video kameru a vznikla z ní první road movie v režii dvojice Beer with Travel. Filmem diváky provede hlas Martina Písaříka. Dobrodružství pivních hrdinů podtrhuje také působivý soundtrack od předních interpretů tuzemské hudební scény s titulním songem LENKA, který napsal a nahrál Pokáč. Dalšími interprety jsou například Kapitán Demo, Ben Cristovao, Klára Vytisková, Anna K., Lake Malawi, John Wolfhooker, Paulie Garand nebo The Atavists.

Premiéra road movie „Expedice Lenka“ se uskuteční v pondělí 18. října v divadelním sále pražského klubu Rock Café. Součástí promítání bude také vystoupení písničkáře Pokáče a zpěváka Thoma Artwaye. Vstupenky jsou k zakoupení na serveru GoOut.cz za 200 Kč + poplatky. Výtěžek z celé premiéry půjde na transparentní účet desetileté Lenky trpící vážnou formou autismu. „Premiéra měla být už loni v říjnu, ale covid nám do toho hodil vidle. No a tak jsme se rozhodli, že celou situaci budeme brát pozitivně (jak jinak, že jo) a pokusíme se ten náš mega film ještě krapet vylepšit. O tom, jak se nám to celý povedlo, se můžete poprvé přesvědčit na premiéře, která se uskuteční v pondělí 18. října,“ číkají kluci z Beer with Travel. 

Podklady a foto: Beer with Travel

Galerie: 5

Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu Expedice Lenka: První pivní dobročinná road movie láká na premiéru | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest