Spider-Man: Bez domova byl natáčený jako závěr série

Spider-Man: Bez domova byl natáčený jako závěr série | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit další 2 obrázky
Tom Holland se rozpovídal o velkém finále dosavadní pavoučí ságy.

Chystaný Spider-Man: Bez domova před časem zveřejnil svůj první trailer a od té doby už se naštěstí produkce netváří, že ve filmu nebudou vystupovat postavy ze starších pavoučích filmů. Představitel Hlavní role Tom Holland tak v rozhovoru pro Entertainment Weekly mohl otevřeně mluvit o tom, jak si užil spolupráci s Alfredem Molinou, představitelem Docotora Octopuse. Obzvlášť zábavné bylo prý především to, jak Molina reagoval na vývoj technologií. Zatímco teď už se všechno připravuje s pomocí triků, v době natáčení Spider-Mana 2 ještě byla Octopusova chapadla vytvořená mechanicky a ovládaná loutkoherci.

Hollanda také těšilo, že měli spolu s režisérem Jonem Wattsem příležitost vzdát hold předchozím zpracováním postavy a zároveň Petera Parkera zavést úplně novým směrem. Uvidíme, co přesně to bude znamenat v praxi, nicméně z Hollandova interview je cítit, že snímek bude pro celou značku zlomový. V nejzajímavější části rozhovoru zaznělo:

Dá se říct, že jsme k [filmu] přistupovali jako k závěru série. Pokud bychom ještě někdy měli to štěstí, že bychom se k těm postavám mohli znovu vrátit, dočkali byste se naprosto odlišné verze. Už by to nebyla ‚trilogie Homecoming‘. Dali bychom si pauzu a pokusili se vytvořit něco nového a změnit tón, [v jakém se spidermanovské filmy nesou]. Nevím, jestli se to stane nebo nestane. Ale ke [Spider-Manovi: Bez domova] rozhodně přistupujeme, jako by to byl konec a rozhodně to bylo cítit.“

To může být naprosto zásadní vyjádření. Ano, teoreticky je možné, že Holland naráží pouze na to, že spolu s aktuálním snímkem hercům končí smlouva, a tak případné pokračování může přijít až za delší dobu. A Peter Parker se blíží ke konci svého středoškolského studia, takže určitá změna atmosféry je asi nevyhnutelná. Zároveň ale hollywoodským zákulisím stále koluje spousta drbů a spekulací o tom, že by Spider-Man: Bez domova mohl být posledním Hollandovým filmem v rámci provázaného Marvel Cinematic Universe. Následující pavoučí filmy už by mohly vznikat výhradně pod hlavičkou Sony, kde by Pavoučí muž vyměnil Avengers za Venoma a další postavy, které se postupně v provázaném komiksovém světě studia Sony představují. A to by skutečně byla změna zcela zásadní!

Dole v galerii najdete nově zveřejněné fotografie z filmu.

Po událostech předchozího filmu se prokáže že Spider-Man (Tom Holland) nezavraždil Mysteria. Zároveň ale stále platí, že všichni znají jeho skutečnou totožnost, což Peterovi extrémně komplikuje život. Rozhodne se tedy navštívit Doctora Strange (Benedict Cumberbatch) a požádat jej o seslání zaklínadla, které by tuhle informaci vymazalo ze světa. Strange svolí, i když jej Wong (Benedict Wong) varuje, že je to příliš nebezpečné. Peter po celou dobu sesílání kouzla Doktora ruší, protože nechce, aby paměť byla vymazána i jeho bližním. To Strangeovi rozhodí koncentraci, něco se pokazí a do Peterova světa skrz trhlinu v časoprostoru vstupují záporáci ze starších filmů, kde Spider-Mana představovali Tobey Maguire a Andrew Garfield. Třetí Spider-Man má dorazit do kin 16.12. 2021. V hlavních rolích Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, Jacob Batalon, Tony Revolori, Tobey Maguire a Andrew Garfield. Režíruje Jon Watts.

Foto: Marvel

Zdroj: Entertainment Weekly

Galerie: 3

Spider-Man: Bez domova byl natáčený jako závěr série | Fandíme filmu Spider-Man: Bez domova byl natáčený jako závěr série | Fandíme filmu Spider-Man: Bez domova byl natáčený jako závěr série | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest