Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září

Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu
Netflix
Zobrazit dalších 6 obrázků
Michael Keaton je postavený před nelehký úkol – odškodnit pozůstalé po obětech 11. září.

Netflix po prázdninách přinese seriózní novinku Jaká je cena života (Worth), jež dramatizuje proces odškodňování pozůstalých po obětech teroristických útoků z 11. září. Traileru se musí nechat, že se mu daří prezentovat veškeré schůzování, počítání procent, ustanovování komisí a schvalování regulí jako něco poměrně vzrušujícího. Přitom je patrné, že se ponoříme do složitých témat ztráty a hodnoty lidského života.

Zároveň ale reálně hrozí, že snímek bude přeslazený, a že se složitou situaci bude snažit vykreslit poněkud černobíle, kdy hrstka spravedlivých dokáže silou svého lidství překonat systémové potíže. Recenze z festivalů jsou zatím celkem přívětivé. Průměrná známka na agregátoru Rotten Tomatoes je 7 z 10, kdy je chváleno především to, že emoce snímku zkrátka rezonují.

Advokát se ocitá před téměř neřešitelným úkolem: určit, jak odškodnit rodiny, které po útocích z 11. září 2001 utrpěly nevyčíslitelné ztráty. A dostane velkou lekci z empatie. Podle skutečných událostí.

V hlavních rolích Michael Keaton, Stanley Tucci a Amy Ryan. Režírovala Sara Colangelo (The Kindergarten Teacher). Premiéra na Netflixu3. září.

Podklady a foto: Netflix

Galerie: 7

Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu Jaká je cena života: Napínavé drama vyčíslí finanční hodnotu mrtvých z 11. září | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest