Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák

Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit dalších 7 obrázků
Upoutávka pro kung-fu komiksovku ukazuje úplně novou dimenzi celého univerza.

První trailer představoval Shang-Chiho především jako kluka ze San Francisca, který se zaplete do světa velkých trablů. Nová ukázka se o něco víc soustředí na jeho historii, jeho rodinu a jeho cestu. Zdá se, že v Shang-Chim (Simu Liu) se mísí dva vlivy. Jeho matky a jeho otce. Oba jsou to extrémně výrazní lidé, jenže otec ((Tony Leung)) je zjevně amorální a neváhá svou moc využívat primárně pro svůj prospěch. Rád by ji předal Shang-Chimu, ten se však před otcem a jeho vlivem pokoušel skrývat. Nakonec jej nevyhnutelný osud dostihl a nás tak čeká souboj dvou generací.

Prsteny (náramky) moci se dostávají pořádně do akce a vypadají jako více než slušná hračka. Zároveň se zdá, že Shang-Chiho matka (nebo přinejmenším mentorka, která se s jeho matkou dobře znala) v podání Michelle Yeoh dovede využívat nějaké další síly, ke kterým prsteny nejsou třeba, a které předává i Shang-Chimu. V traileru se také dostáváme k obřím kulisám, které pro filmaře v Austrálii vyrostly. V jednom záběru se pod vodou mihne obří drak a do zápasnické arény nastupuje Abomination, záporák z Neuvěřitelného Hulka! Zároveň proti němu v ringu bojuje kouzelník. Mohl by to být dokonce i samotný parťák Doctora Strange Wong, jehož představitel Benedict Wong byl v době natáčení snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech přítomen v Austrálii!

Shang-Chi byl v komiksech inspirovaný filmy s Brucem Lee, takže v mnohém odkazuje na klasické bojové filmy. V komiksové předloze Shanga jeho otec vychovává v naprostém odříznutí od světa v čínské pevnosti. Stane se z něj mistr bojových umění, takže díky svému umu dokáže porazit i některé protivníky s nadpřirozenými silami. V pozdějším životě Shang zjišťuje, že jeho otce je zlosyn, který ho zneužívá pro své špinavé účely a oba se stávají odvěkými nepřáteli. Shang dokáže koncentrovat svoje Chi a díky tomu překračovat meze běžného lidského organismu. Je tak rychlý, že dokáže uhýbat kulkám či je odrážet náramky. Později je vystavený vesmírnému záření, které mu umožňuje se replikovat.

Scénář filmu píše Dave Callaham, režíruje Destin Daniel Cretton. V hlavních rolích Simu Liu, Tony Leung a Awkwafina. Česká a slovenská premiéra je stanovena na 2. 9. 2021.

Podklady a foto: Marvel

Galerie: 8

Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu Shang-Chi: V novém traileru se vrací starý známý Marvel záporák | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest