Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění

Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu
MG
Zobrazit dalších 8 obrázků
Neopakujte před zrcadlem jeho jméno, nebo vás stihne brutální osud.

Remake hororu Candyman provází už od loňského roku dobrá pověst. Režisérka Nia DaCosta díky snímku dostala příležitost natočit pro Marvel Studios chystaný snímek The Marvels. Stejně jako u řady dalších počinů jsme si však museli i na Candymana kvůli pandemii počkat. Nakonec by měl film dorazit do kin 26. srpna, a tak se propagační kampaň opět naplno rozbíhá.

Především je tu nový trailer, který snímek blíže představuje. Mísí se tu několik elementů. Na stole je otázka, zda je protagonista vůbec příčetný – minimálně jeho partnerka existenci démonického Candymana zpochybňuje. Rozpad hrdiny (dušení i fyzický) sledujeme paralelně s klasickými hororovými výjevy a do toho se mísí špetka sociálního komentáře, když za zrozením temné bytosti zřejmě stojí ubití nevinného muže policií. Všechno pak spojují malé loutkové mezihry. Snímek nevypadá rozhodně špatně, ale popravdě řečeno v něm zatím nevidím onu výjimečnost, o které delší dobu hovoří průvodní šuškanda. Ale třeba jde o komplexnější kvality, které na menším prostoru traileru nevystoupí.

První Candyman vznikl v roce 1992. Nový snímek na ten starší částečně navazuje (dosavadní pokračování ignoruje) a částečně námět restartuje pro soudobé publikum. V hlavních rolích hrají Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Watchmen), Teyonah Parris (WandaVision), Nathan Stewart-Jarrett (Genera+ion), Colman Domingo (Živí mrtví: Počátek konce) a Tony Todd, původní představitel Candymana. Na scénáři se podílel Jordan Peele. Oficiální česká synopse je následující:

Jeho jméno znají všichni, ale vyslovit si ho netroufne nikdo. Kultovní hrdina všech strašidelných historek, jehož poznávacím znakem je zlověstný hák natřený medem a roj včel. Stačí ho pětkrát vyvolat před zrcadlem a on se objeví - tentokrát v galerii moderního umění. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potřebuje nový impuls, aby mohl pokračovat v tvorbě. Jednoho dne mu kamarád povypráví tragický příběh o tom, jak se zrodil muž s hákem a proč začal vraždit. Anthony je tou legendou zcela fascinován a začne pátrat po dalších okolnostech. Jeho obrazy najednou získávají temný nádech a postupně se na nich začíná objevovat jediná tvář...

Podklady a foto: MGM

Galerie: 9

Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu Candyman: Včelí démon v traileru představuje své hororové řádění | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest