Bleskovky: Disney vyvinul funkční světelný meč

Bleskovky: Disney vyvinul funkční světelný meč | Fandíme filmu
Disney
Awkwafina v nové fantasy, remke Hlavy rodiny, další found footage, Chloe Zhao a Drákula a další krátké zprávy.

Bleskovky jsou rubrika určená kratším zprávám a zajímavostem, které neplní titulní stránky, ale zaslouží si svůj prostor.

Awkwafina v hlavní roli v adaptaci dobrodružného fantasy románu

The Last Adventures of Constance Verity je název románu od A. Lee Martinéze, jehož hlavní postavou je Constance Verity, která již od svého narození zachraňuje svět a bojuje s nadpřirozenem. Po dosažení třicetin by konečně ráda žila jednoduchý život a usadila se, což však není jednoduché, pokud jste vyvolená. Na velká plátna román převede japonská režisérka Atsuko Hirayanag, a hlavní role Constance se ujme vítězka Zlatého glóbu Awkwafina. (Zdroj: Deadline)

Hlava rodiny dostane remake s latinským obsazením

Rodinná komedie Hlava rodiny (v originále Father of the Bride) již na plátna vstoupila dvakrát. Poprvé v roce 1950, většině z dnešních diváků je však známější verze z roku 1991 se Stevem Martinem. Po třiceti letech se nyní chystá verze nová, která již nabírá svoje obsazení. Hlavní roli otce nevěsty se zhostí Andy Garcia (Kmotr II, Dannyho Parťáci), jeho dceru a nevěstu pak ztvární Adria Arjona (6 Underground, Triple Frontier). Dále se objeví Gloria Estefan, a nově byla obsazená Isabela Merced (Transformers 5, Sicario 2). Režíruje Gary Alazraki, a kamery se rozjedou v květnu. (Zdroj: Hollywood Reporter)

Debutový found footage horor z prostředí opuštěné nemocnice

Svůj filmový debut si připíšou režisér James Kimball, a zatím hlavně divadelní herec Will Block, kteří se oba budou podílet na chystaném hororu For The Night. Kimball snímek napíše a zrežíruje, Block se pak ujme jedné ze tří hlavní rolí. Ve zbylých dvou se pak objeví Aaron Holliday (Sharp Objects) a Odessa A’zion (Grand Army). Horor pak údajně nabídne inovativní pohled na found footage žánr (film, který předstírá, že snímek je autentický záznam skutečných událostí, které natočil někdo z účastníků, bezpečnostní kamery apod.), a sledovat by měl asociálního teenagera Alexe (Holliday), jehož největším kamarádem je jeho skateboard. Spolu s přáteli jednou objeví ideální skejťácké místo, které však je součástí opuštěné nemocnice. Právě tam se začnou dít strašidelné věci. (Zdroj: Deadline)

Čerstvá oscarová režisérka chce prozkoumat otázku nesmrtelnosti

Režisérka Chloé Zhao již letos skrze Oscary strhla velkou pozornost, na podzim pak od ní uvidíme očekávanou marvelovku Eternals. Další plány Zhao však také zahrnují výlet do hororového žánru, a adaptaci proslulého románu Drákula od Brama Stokera pro studio Universal. Režisérka se k tomuto projektu krátce vyjádřila pro server Variety: „Jako u každé knihy, musíte nahlédnout mezi řádky a objevit skrytý význam každé stránky. Jsem fanouškem knihy, ráda bych objevila podstatu té postavy (Drákuly) kterou mám opravdu ráda, a byla schopna ji přetvořit. Mám ráda složité charaktery. Nesmrtelnost je něco, co jsem začala prozkoumávat v Eternals, a je to něco, k čemu bych ráda položila otázky a zároveň to pochopila“. Zda bude Drákula její příští projekt po Eternals však režisérka nepotvrdila. (Zdroj: Variety)

Horolezecký thriller jako scenáristický debut pro známého herce

Herec a muzikant Emile Hirsch (Útěk do divočiny, Sexbomba od vedle) si připíše svůj scenáristický debut thrillerem In Tandem, ve kterém si zároveň zahraje hlavní roli. Dobrodružný snímek se zaměří na dva bývalé vysokoškolské spolužáky, kteří se po letech sejdou v horolezeckém gymu. Spontánně se rozhodnou, že spolu vylezou opravdovou horu i přes fakt, že za sebou nemají žádné horolezecké zkušenosti. Při zdolávání útesů však vyplynou na povrch konflikty z minulosti, jejich přežití však závisí jeden na druhém. Kdy bychom se filmu mohli dočkat, prozatím není jasné. (Deadline)

Disney vyvinul dosud nejvěrnější světelné meče

Je 4. května. Svátek Star Wars. Datum v minulosti pravidelně sloužilo k premiéře filmů ze světa Hvězdných válek a navíc odkazuje ke slavnému sloganu „ať vás provází Síla“ - may The Force be with“ - „May the 4th be with you“. Pro Disneyho je to samozřejmě velká příležitost k propagaci. Letos se přitom rozhodl lákat fanoušky do svého Star Wars: Galactic Starcruiser. To je nový hotel, který roste v Disney Worldu na Floridě. Hotel je tematicky zařízený, personál má hereckou průpravu, takže by návštěva měla hosty pohltit a navodit iluzi, že jsou v předaleké Galaxii. Restaurace vypadá jako jídelna vesmírného křižníku a podobně je laděný i zbytek hotelu. Disney spolu s představením hotelu předvedl i nový typ světelného meče, který vyvinul. V přiloženém videu můžete vidět, že jde o daleko dokonalejší maketu, než jaká kdy byla k dispozici. Jistě, ocel s tímhle mečem pořád nepřeříznete, ale vysouvání ostří vypadá parádně. Není zřejmé, zda meče půjde koupit, nebo budou pevně vázané na Disneyho zábavní parky.

Zdroje: Deadline I, II, III, Variety, The Hollywood Reporter

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest