The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď

The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď | Fandíme filmu
Toho
Zobrazit další 3 obrázky
Seznamte se s válečným dramatem o zákulisním boji při stavbě největší bitevní lodi 2. světové války. Pusťte si upoutávku.

Snímek s mezinárodním distribučním názvem The Great War of Archimedes (Arukimedesu no taisen) pojednává o zákulisních tahanicích, které předcházely zbudování japonské válečné lodi Yamato. Ta se stala největší bitevní lodí druhé světové války a největší bitevní lodí, jaká kdy byla postavena. Dlouho šlo také o největší loď vůbec, dokud ji nepřekonaly větší letadlové lodě. Snímek pojednává o potížích spojených s budováním lodi.

Ještě před začátkem 2. světové války japonské námořnictvo zadalo vývoj super lodi Yamato. Vedení projektu odporovalo, podporovalo výrobu taktičtějších lodí dříve připravených k boji. Admirál Yamamoto (Hiroshi Tachi) je ve svých připomínkách ignorovaný, proto najme matematického génia (Masaki Suda), aby mu pomohl odhalit velké spiknutí. Snímek vychází z manga série z roku 2015, režíroval jej Takashi Yamazaki, jenž už v minulosti natočil sci-fi Space Battleship Yamato, která inspiraci lodí Yamato využila při ztvárnění vesmírné bitevní lodi.

Trailer láká na velkolepé bojové výjevy, potíž je v tom, že takhle vypadá jen asi prvních pět minut filmu, zbytek je konverzační drama/thriller. Protože je loď ukázaná hned v úvodu, tak i když divák nezná dopodrobna námořní bitvy druhé světové války, tak od počátku ví, že se snaha o zastavení výroby lodi nezdaří. Podle ohlasů snímek také nepůsobí historicky věrohodně a nepovedl se vyložený závěr. Přesto by jinak mělo jít o svižnou podívanou, takže minimálně příznivci válečné tematiky to můžou se snímkem zkusit. V zahraničí už byla The Great War of Archimedes uvedena na VOD, oficiálního českého vydání se prozatím nedočkala.

Podklady a foto: Toho

Galerie: 4

The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď | Fandíme filmu The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď | Fandíme filmu The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď | Fandíme filmu The Great War of Archimedes: Dramatický zápas o největší bitevní loď | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest