Kosmonaut z Čech: Netflix pro zfilmování českého románu našel hvězdné obsazení

Kosmonaut z Čech: Netflix pro zfilmování českého románu našel hvězdné obsazení | Fandíme filmu
Netflix
Adam Sandler dostane na svou vesmírnou pouť prvotřídní herecké kolegy.

Loni jsme se dozvěděli, že Netflix zfilmuje román Kosmonaut z Čech (Spaceman of Bohemia). Ten vydal v roce 2017 Jaroslav Kalfař, Čech dlouhodobě žijící ve Spojených státech. Román nejprve vyšel v Angličtině, ale snad by se autor za označení „český“ nezlobil, když se hlavní hrdina jmenuje Jakub Procházka.

Procházka je český kosmonaut, který je vyslán na osmnáctiměsíční cestu k planetě Venuši, aby prozkoumal záhadný vesmírný prach. Rozpadá se mu jeho pozemský život a on sám se v pustém vesmíru cítí čím dál více osamělý. Společnost mu dělá pouze pavoukovitá mimozemská bytost, kterou nalezne ve své lodi. Vede s ní četné filozofické debaty a časem si k ní vytvoří i emocionální pouto.

Našince k projektu automaticky přitáhne už předloha s českými kořeny. Ale tím to nekončí. Dále potěší, že nejde o žádnou béčkovou produkci, ale o adaptaci s prvotřídním obsazením. Už loni bylo oznámeno, že hlavní role se ujme Adam Sandler. Teď se dozvídáme, kdo jej doplní ve vedlejších rolích a jde o samé výrazné tváře. Carey Mulligan letos usiluje o Oscara za snímek Nadějná mladá žena. Paul Dano se brzy představí jako padouch Riddler v The Batmanovi a dříve exceloval třeba v Až na krev. Dosavadní čtveřici uzavírá Kunal Nayyar, známý jako představitel Raje z Teorie Velkého třesku. Klíčovými postavami románu jsou vedle Jakuba také jeho manželka, rodina, kolegové z vesmírného programu a zmiňovaný pavoučí tvor, zvaný Hynek.

Za kameru se postaví Johan Renck, režisér chválené minisérie Černobyl. Zatím nemáme zprávy o tom, kdy se filmu dočkáme, nicméně to vypadá, že Netflix zjednoduší název – snímek se zřejmě bude jmenovat pouze Spaceman (Kosmonaut).

Foto je ilustrační, z filmu Sandy Wexler (Netflix)

Zdroj: Netflix

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest