Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat?

Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit dalších 8 obrázků
Poslední klapka padla a teď nezbývá než čekat, zda se příští léto opravdu filmu dočkáme.

Očekávaná marvelovka Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings má konečně dotočeno a nyní se tvůrci vrhnou na postprodukci. Deklaroval to režisér Destin Daniel Cretton, když novinku sdělil fanouškům na Instagramu. Rovněž přiznal, že se nemůže dočkat, až první marvelovku s asijským superhrdinou v hlavní roli pošle do kin. Otázkou však zůstává, zda se filmu vskutku za zhruba devět měsíců dočkáme, protože vlna odkladů nebere konce a už se začínají stěhovat i jarní premiéry. Pakliže bychom přistoupili na fakt, že Shang-Chi je dostatečně svébytným a nezávislým projektem, případné další posuny marvelovek by zrovna v tomhle případě nemusely mít vliv. Zásadnější otázkou spíš bude, zda koronavirus pustí do kina filmové fanoušky a film bude komu promítat.

Taktéž bylo oznámeno, že ukončení produkčních prací se obešlo bez zdravotních komplikací. Údajně se tvůrčímu týmu i hereckému ansámblu koronavirus vyhnul. "Přes 40,000 CoVID testů a ani jeden pozitivní," uvedl na sociální síti Instagram Simu Liu. Neopomněl pochválit všechny zúčastněné a poděkovat všem za zodpovědný přístup k práci. Prioritou prý byla bezpečnost, přičemž se dodržovala celá řada nezbytných hygienických protokolů.

V neposlední řadě Cretton odhalil, že se ve filmu objeví herečka Zhang Meng Er, jež si střihne blíže neupřesněný charakter, přičemž by rozhodně neměla hrát druhé housle. Potvrzena byla i účast Jade Xu, trojnásobné mistryně světa ve Wushu (bojové umění).

Mrkněte na fotky z natáčení a v galerii na další obrázky z produkce.

Shang-Chi byl v komiksech inspirovaný filmy s Brucem Lee, takže v mnohém odkazuje na klasické bojové filmy. V komiksové předloze Shanga jeho otec vychovává v naprostém odříznutí od světa v čínské pevnosti. Stane se z něj mistr bojových umění, takže díky svému umu dokáže porazit i některé protivníky s nadpřirozenými silami. V pozdějším životě Shang zjišťuje, že jeho otce je zlosyn, který ho zneužívá pro své špinavé účely a oba se stávají odvěkými nepřáteli. Shang dokáže koncentrovat svoje Chi a díky tomu překračovat meze běžného lidského organismu. Je tak rychlý, že dokáže uhýbat kulkám či je odrážet náramky. Později je vystavený vesmírnému záření, které mu umožňuje se replikovat.

Scénář filmu sepsal Dave Callaham, režíruje Destin Daniel Cretton. V hlavních rolích Simu Liu, Tony Leung a Awkwafina. Česká a slovenská premiéra je stanovena na 9. července 2021.

Zdroje: Deadline, ScreenRant, Collider, TR

Foto: Marvel

Galerie: 9

Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu Shang-Chi: Další marvelovka je dotočená, ale bude film komu promítat? | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest