Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu

Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit další 4 obrázky
Comic-Con představil ústřední obsazení filmu a nechal diváky nahlédnout na to, jak hektický může být castingový proces.

Množství projektů, které Marvel oficiálně oznámil na svojí prezentaci na víkendovém Comic-Conu, bylo opravdu rozsáhlé, takže pokračujeme. Jedním z dalších oznámených filmů se stal Shang-Chi and The Legend of the Rings, který bude do kin uvedený 12. 2. 2021. Podobně jako se Black Panther snažil prezentovat černošské dědictví, Shang-Chi chce čerpat z bohaté čínské tradice.

Snímek režíruje Destin Daniel Cretton, havajský syn čínských přistěhovalců, který byl po boku šéfa Marvelu Kevina Feigeho na pódiu před tisícovkami fanoušků viditelně nervózní. Společně potvrdili, že záporákem filmu skutečně bude Mandarin, ke kterému už v minulosti odkazovaly starší marvelovské filmy jako Iron Man nebo Ant-Man. V Iron Manovi 3 se objevila kontroverzní postava Mandarinova napodobitele, teď se však setkáme se skutečným vůdcem rozsáhlé zločinecké sítě, který užívá sadu magických prstenů. V komiksech byla postava často vykreslovaná jako urážlivý orientální stereotyp, a tak si Marvel svěřením postavy do rukou režiséra s čínskými kořeny nejspíš chtěl pojistil, že bude Mandarin vykreslený společensky citlivě.

Záporáka si nakonec zahraje Tony Chiu-Wai Leung (nebo zkráceně Tony Leung), který je v Číně obrovskou hvězdou. Největší hvězdou pro západní publikum je jednoznačně Awkwafina, která během několika posledních let raketově vystoupala přes vedlejší komediální štěky až k velkým dramatickým rolím. Zatím nevíme, jakou úlohu dostala. Roli Shang Chiho dostal mladý kanadský rodák Simu Liu, který se objevil v seriálové verzi Taken a pravidelně vystupuje v komediální sérii Kim's Convenience. Herec prozradil, že ještě minulý víkend dělal kamerové zkoušky a teprve v úterý byl do role obsazený. Na závěr se podívejte na Simův tweet, ve kterém si před mnoha měsíci o roli žertem řekl, a teď jej překvapilo, že se k ní skutečně dostal. Níže najdete také představení komiksové předlohy, od kterého se ale samozřejmě může filmové zpracování nakonec odklánět.

Shang-Chi byl v komiksech inspirovaný filmy s Brucem Lee, takže v mnohém odkazuje na klasické bojové filmy. V komiksové předloze Shanga jeho otec vychovává v naprostém odříznutí od světa v čínské pevnosti. Stane se z něj mistr bojových umění, takže díky svému umu dokáže porazit i některé protivníky s nadpřirozenými silami. V pozdějším životě Shang zjišťuje, že jeho otce je zlosyn, který ho zneužívá pro své špinavé účely a oba se stávají odvěkými nepřáteli. Shang dokáže koncentrovat svoje Chi a díky tomu překračovat meze běžného lidského organismu. Je tak rychlý, že dokáže uhýbat kulkám či je odrážet náramky. Později je vystavený vesmírnému záření, které mu umožňuje se replikovat.

Scénář filmu píše Dave Callaham, režíruje Destin Daniel Cretton. S premiérou se neoficiálně počítá na podzim roku 2021.

Galerie: 5

Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu Shang-Chi and The Legend of the Rings: Arcipadouch Mandarin konečně u Marvelu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest