Nejlepší akční filmy, nejlepší pokračování a nejlepší díly filmových sérií podle režiséra Strážců Galaxie

Nejlepší akční filmy, nejlepší pokračování a nejlepší díly filmových sérií podle režiséra Strážců Galaxie | Fandíme filmu
Disney/Marvel
Batman se vrací (1992) lepší než Batman (1989)? Ale Jamesi...

Režisér a scenárista James Gunn miluje žebříky, rád je sestavuje a nebrání se ani jejich zveřejňování, ba naopak. Vzhledem k tomu, že kvůli koronavirové pandemii má přece jenom trošku více volného času, ačkoliv tvrdě maká na post-produkci druhého Sebevražedného oddílu a připravuje se na natáčení třetích Strážců Galaxie, podělil se v minulých týdnech se čtenáři o několik zajímavých filmových žebříčků. Zveřejnil seznam nejlepších akčních filmů, výčet sedmadvaceti pokračování, co jsou lepší než "jedničky" a v neposlední řadě za sebe seřadil dle kvality jednotlivé díly několika filmových sérií. Začneme akčními peckami vhodnými na vyplnění dlouhých večerů v karanténě:

Gunnův seznam obsahuje přirozeně celou řadu perel, které by si fanoušek akčního žánru neměl nechat ujít, leč potěší i věci typu V jako Vendeta, Divoká banda, Nelítostná, Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel, Bez slitování či Nebohá paní Pomsta.

A teď přehled pokračování, která dle Gunnova názoru překonaly první díl dané série:

Tady už je to hodně o názoru, přičemž s něčím lze souhlasit ihned, ale v některých případech by řada filmových fanoušků asi remcala. Například Gremlins 2 jsou vážně lepší než jednička? To bych teda opravdu neřekl. Nebo třeba Blade Runner 2049 bych též kvalitou nenadřadil kultovní jedničce. A to ani nemluvím o Batmanovi a Supermanovi. I v jejich případě bych se s Gunnem rád pohádal :-).

Na závěr pak Gunn seřadil z hledisky kvality jednotlivé díly následujících sérií (kde nechal čtyřku Prciček, to vážně nevím):

  • Iron Man - 1, 3, 2
  • Prci, prci, prcičky - 1, 3, 2
  • Bourneova trilogie - 3, 1, 2
  • Thorova trilogie - 3, 1, 2

Co říkáte na Gunnův vkus vy? Taky byste se s ním hádali?

Foto: Marvel

Strážci Galaxie 2

05.05.2017 | USA
Akční, Komedie, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest