X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář

X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu
20th Century Fox
Zobrazit dalších 5 obrázků
Stručná historie uspěchaného projektu, který nakonec dopadl dobře.

V roce 2011 se v kinech objevil povedený komiksový snímek X-Men: První třída, který vdechl mutantům nový život a započal zcela nový příběh, který dával prostor novým sympatickým tvářím. Jeho cesta do kin byla však poměrně uspěchaná, k čemuž se nedávno vyjádřila i scenáristka Jane Goldman.

20th Century Fox na vývoj filmu tlačilo a chtělo snímek z nějakého důvodu dostat do kin co možná nejdříve (na internetu koluje teorie o tom, že se studio bálo o práva, která by mohla přejít k Marvelu, pokud by Fox pronajatou licenci dostatečně často nevyužíval). Jane Goldman v jednom z rozhovorů řekla, že byli s kolegy při vytváření scénáře pod velkým tlakem, protože studio na ně spěchalo:

Studio chtělo hotový scénář za tři týdny, zatímco se souběžně rozeběhla preprodukce."

Ty preprodukce neměl na starosti nikdo jiný, než režisér Matthew Vaughn, který se zároveň spolu s Jane snažil psát scénář. Navíc diskuse s režisérem probíhaly v nemocničním pokoji, jelikož jeho žena zrovna porodila miminko.

Vzpomínám si, že jsme se s režisérem setkali v pokoji jeho ženy, což bylo od ní velmi přívětivé. Pak jsem šla domů a psala i 16 hodin denně. Bylo to zběsilé období, Matthew si již vybíral natáčecí lokace a herce. Byl to fofr."

Nakonec to ale i v šibeničním termínu dobře dopadlo. Recenze byly přívětivé a snímek započal novou éru X-Menů v čele s Jamesem McAvoyem, Michaelem Fassbenderem a Jennifer Lawrence. Režisér Matthew Vaughn a scenáristka Jane Goldman spolu nadále spolupracují, letos z jejich společné tvorby vzejde například Kingsman: První mise.

Zdroj: THR

Galerie: 6

X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu X-Men: První třída: I v šibeničním termínu lze napsat skvělý scénář | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest