Ačkoliv je Marvel notoricky známý tím, jak pečlivě, a hlavně na dlouhé roky dopředu, plánuje svůj provázaný vesmír, tak tomu tak vždy nebylo. Obrovská řada událostí, se kterými jsme se v marvelovkách setkali, vznikla v podstatě za pochodu a spousta věcí se rozhodovala na poslední chvíli. Jednou z nich byl i příchod Spider-Mana v roce 2016 v třetím Captainu Americovi, jehož zapůjčení bylo se studiem Sony dohodnuto až těsně před samotnou produkcí. Zajímavé je však, že se v MCU mohl pavoučí hrdina objevit už mnohem dříve
O účastí Petera Parkera se totiž uvažovalo už u prvního Iron Mana, tedy snímku, který celé komiksové univerzum v roce 2008 odstartoval. Celkem překvapivě se však mělo jednat o Spideyho s tváří Tobeyho Maguirea z úplně původní trilogie Sama Raimiho, se kterou měl být v rámci velkého dějového zvratu Iron Man propojený. V jednom z původních návrhů scénáře se totiž počítalo s tím, že bude odhaleno, že Tony Stark stál za vytvořením mechanických končetin, které používá Dr. Octopus. Spider-Man 2, ve kterém Octopus vystupuje jako hlavní záporák, totiž jejich původ nikdy nevysvětlil.
Plánovaný crossover však nakonec nebyl umožněn z logického důvodu - práva na Spider-Mana a všechny postavy kolem něj totiž drželo v hrsti Sony, které o spojení značek nestálo. Na setkání Tonyho a Petera jsme tedy museli čekat téměř další dekádu.
Jak se vám původní nápad s propojením obou sérií líbí? Myslíte, že by fungoval nebo je dobře, že se v MCU v roli Spider-Mana objevil až Tom Holland? Napište nám svůj názor do komentářů. V galerii pak naleznete několik nepoužitých concept artů, které ukazují alternativní podobu záporáku z několika filmů se Spider-Manem.
Zdroj: ScreenRant