Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama

Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit dalších 13 obrázků
Thorův bratr byl vždycky tak trochu rozpolcený: Získat respekt ostatních nebo je prostřednictvím hrůzy a tyranie ovládnout? Toť otázka.

Natáčení Lokiho je momentálně zastavené, stejně jako natáčení všech ostatních marvelovských projektů. Novinek je tedy poskrovnu. Krátce se k chystaného minisérii vyjádřil alespoň vrchní scenárista Michael Waldron, který byl hostem podcastu Forever Dogs. Prozradil, co fanoušci mohou od minisérie očekávat:

„Řekl bych, že se potýká s otázkou vlastního sebeurčení – Kdo jste a kdo chcete být. Postavy, které se snaží získat kontrolu [nad svým životem] mne skutečně přitahují. Ve filmech z předchozích deseti let jsme přesně tohle u Lokiho mohli pozorovat. Neměl kontrolu na klíčovými momenty svého života. Byl adoptovaný a tak dále a to se následně projevilo skrz hněv a zášť, které vůči rodině chová.“

Pokud bychom na Michaelův příklad s adopcí navázali, určitě bychom našli další. Loki (Tom Hiddleston) by v době útoku na Zemi ovlivňován Kamenem mysli, později strávil čas ve vězení, přišel o matku a později také o svůj národ a život. I když je pravda, že většinu z toho nezažil ten Loki, o němž pojednává chystaná minisérie. Většinu uvedených zkušeností měl ten Lokiho, který zemřel v Avengers: Infinity War. V minisérii se setkáme s Lokim, který během bitvy o New York popadl kosmickou kostku a teleportoval se pryč ze zajetí (tak jak jsme to viděli v Avengers: Endgame, když Tony Stark a spol. cestovali do paralelní reality). Ale i tenhle Loki má za sebou adopci nebo vliv Kamene mysli.

Pokud jde o hledání identity, tak tohle téma bude zřejmě v sérii ztvárněné velice doslovně. Z fotek z natáčení víme, že v seriálu bude vystupovat Sylvie Lushton (hraje ji Sophia Di Martino), alias Amora. A ta zřejmě bude Lokim natolik posedlá, že se dokonce bude snažit vypadat jako on. (Dříve se dokonce spekulovalo o tom, zda náhodou Di Martino nehraje ženskou verzi Lokiho, která se v komiksech občas objevuje).

Minisérii Loki režíruje Kate Herron, showrunnerem je Michael Waldron. Natáčení má začít na začátku roku 2020, aby se stihla premiéra na jaře 2021. Dosud jsme o minisérii věděli to, že pojednává o verzi Lokiho, která v Avengers: Endgame unikla s Kosmickou kostkou. Série by měla pojednávat o Lokiho úprku napříč časem a prostorem, kdy nenápadně ovlivňuje chod lidských dějin a přitom se sám začíná měnit.

Zdroj: Forever Dogs Podcast

Galerie: 14

Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu Loki: Na marvelovského antihrdinu čeká krize identity a hledání sebe sama | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest