Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus

Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit další 4 obrázky
Hrozba koronaviru pozastavila natáčení dalšího velkého hollywoodského bijáku.

Když se nedaří, tak se nedaří. Krátce po tom, co Marvel kvůli koronaviru zastavil pražské natáčení minisérie The Falcon and The Winter Soldier, ovlivnila pandemie viru COVID-19 také australské natáčení snímku Shang-Chi. Austrálie zatím nemá tolik ohlášených případů jako Evropa či Spojené státy, nicméně i tady nákaza vyvolává zvýšenou opatrnost. The Hollywood Reporter informuje, že do dobrovolné karantény se odebral režisér filmu Destin Daniel Cretton, u kterého se objevilo podezření nákazy. V tuhle chvíli se čeká na výsledky a natáčení hlavního štábu (který vede Cretton osobně) se pozastavilo. Zvýšenou ostražitost u režiséra vyvolal fakt, že má novorozené miminko. K dobrovolné karanténě přistoupil na doporučení lékaře. Další části produkce stále běží a nadále natáčení také sekundární štáb, který je zodpovědný za přípravu akčních scén. V Austrálii je v tuhle chvíli 156 potvrzených případů. Mezi nimi je i herec Tom Hanks, který v zemi natáčí životopisný snímek o Elvisu Presleym.

Shang-Chi byl v komiksech inspirovaný filmy s Brucem Lee, takže v mnohém odkazuje na klasické bojové filmy. V komiksové předloze Shanga jeho otec vychovává v naprostém odříznutí od světa v čínské pevnosti. Stane se z něj mistr bojových umění, takže díky svému umu dokáže porazit i některé protivníky s nadpřirozenými silami. V pozdějším životě Shang zjišťuje, že jeho otce je zlosyn, který ho zneužívá pro své špinavé účely a oba se stávají odvěkými nepřáteli. Shang dokáže koncentrovat svoje Chi a díky tomu překračovat meze běžného lidského organismu. Je tak rychlý, že dokáže uhýbat kulkám či je odrážet náramky. Později je vystavený vesmírnému záření, které mu umožňuje se replikovat.

Scénář filmu píše Dave Callaham, režíruje Destin Daniel Cretton. V hlavních rolích Simu Liu, Tony Leung a Awkwafina. Americká premiéra je naplánována na 12. února 2021.

  • Aktualizovaný přehled dopadů koronaviru na filmový svět najdete zde

Zdroj: The Hollywood Reporter

Foto: Marvel

Galerie: 5

Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu Shang-Chi: Kung-fu marvelovka zastavila natáčení, režisér může mít koronavirus | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest