Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes

Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 5 obrázků
Filmový festival v Cannes se může těšit na české kraťasy.

Možná jste někdy slyšeli o soutěži 48 Hour Film Project, která probíhá globálně po celém světě. Každým rokem se jí účastní 5000 týmů v přibližně 130 městech. Soutěžící mají za úkol ve svém městě za 48 hodin vymyslet, natočit a fyzicky odevzdat krátký film, na základě zadání, jež obdrží v pátek večer. Následně proběhne lokální udělování cen a nejlepší film následně putuje na finálový podnik nazvaný Filmapalooza, kde se vybere 12 nejlepších filmů, které budou následně promítány v Cannes v rámci Short Film Corner. Nejlepší film 48HFP na světě pak vyhrává pohár "Grand Prix", finanční odměnu a další hodnotné dary.

Letos slaví obrovský úspěch Česká republika. Dva týmy z Prahy totiž pojedou reprezentovat na festival do Cannes a budou tam mít kino projekci svých filmů v rámci zmíněného Short Film Corner. Hlavním vítězem 48 Hour Film Project se stal tým Popojedem s režiséry Jankem Cingrošem, Lukášem Venclíkem a Janem Chramostou a obdržel tak hlavní cenu "Grand Prix". Dalším vítězem se stal Steen Agro se svým týmem Electric Dinosaur Films, když vyhrál zbrusu novou soutěž World Film Challenge. Oba týmy tak slaví nebývalý sukces a těší se na promítání svých filmů v Cannes.

Každoroční finále Filmapalooza (2020) se tentokrát konalo v Rotterdamu, kde se sešli filmaři z celého světa. Jak bylo řečeno, Češi zabodovali na plné čáře. Tým Popojedem byl v Nizozemí zastoupen Janem Chramostou a Jankem Cingrošem a dalšími 13 členy svého týmu, se kterým vyhráli 48HFP Praha 2019 s filmem Good Catch a tým Electric Dinosaur Films postoupil do finálového kola nové soutěže World Film Challenge, v níž zvítězil, s filmem Heretic a na Filmapalooze jej reprezentoval producent Steen Agro.

K úspěchu gratulujeme!

Zdroj a foto: Tisková zpráva, 48 Hour Film Project

Galerie: 6

Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu Čeští filmaři míří na prestižní mezinárodní festival v Cannes | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest