V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem

V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu
Aerofilms
Zobrazit dalších 10 obrázků
V síti neoplývá pouze vysokou kvalitou ale i vysokou návštěvností.

O dokumentárním snímku V síti bylo ve všech českých médiích v poslední době neskutečně moc slyšet. Ještě aby ne, snímek totiž nepříliš probírané téma sexuálních predátorů působících na internetu zpracovává skutečně originální a jedinečnou formou, která se spíše než dokumentu blíží sociálnímu experimentu. Od filmu se tedy očekával celkem velký úspěch. Reálný výsledek však i tak dokázal překvapit. Projekt Barbory Chalupové a Víta Klusáka se totiž stal nejnavštěvovanějším českým dokumentem všech dob.

Překonal tak dlouhých třináct let kralujícího Občana Havla, který si první příčku držel s necelými 164 tisíci návštěvníky. V síti tento mezník překonalo za pouhý týden. Po sedmi dnech statistiky hovoří o 179 tisíci divácích, přičemž se dá očekávat, že toto číslo během následujících týdnů ještě naroste. Ze V síti se tedy už teď stal obrovský úspěch jak ze strany návštěvnosti, tak i ze strany kritiky. Film si totiž ze všech stran odnáší skvělá hodnocení. Všichni tedy teď budou bezpochyby netrpělivě vyhlížet další projekty dvojice dokumentaristů. Ještě letos Klusák ve spolupráci s Filipem Remundou například uvede film Jak Bůh hledal Karla pojednávající o polské religiozitě.

Dokument vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.

Režie a scénář Vít Klusák a Barbora Chalupová, kamera Adam Kruliš, hudba Jonatán Pastirčák. Před kamerou se pak představí Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina Dlouhá a Karolína Zachová.

Zdroj: Aerofilms

Foto: Aerofilms

Galerie: 11

V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu V síti: Snímek o sexuálních predátorech z internetu je definitivně nejúspěšnějším českým dokumentem | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest