Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly

Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 9 obrázků
Dlouho po tom, co Warner poslal do kin slepovanou podobu Justice League, se stále objevují nová svědectví zklamaných filmařů.

O Justice League se toho napsalo už hodně. Ve stručnosti by se dalo říct, že vize režiséra Zacka Snydera byla po jeho odchodu (způsobeném tragickům úmrtí jeho dcery), studiem zcela překopána, takže z původní podoby projektu v řadě ohledů nezůstal kámen na kameni.

V rozhovoru pro YouTube kanál serveru ComicBook Debate se k tématu vyjádřil i kameraman Fabian Wagner, který na filmu pracoval se Snyderem, ale už se neúčastnil dodatečných úprav, které supervizoval dle pokynů studia Joss Whedon.

„Je pro mě těžké říct, co všechno bylo změněno, ale bylo toho změněno skutečně moc a vypadalo to velmi odlišně.“

Wagner dále v rozhovoru prozradil, že při sledování filmu brečel, když viděl, kolik práce, kterou se Snyderem pro film obětovali, bylo zničeno. Pro kameramana přitom práce na Justice League znamenala mnoho, už jen proto, že během natáčení poznal svou budoucí manželku. Dále v rozhovoru vyjádřil vděk za možnost pracovat pod Snyderovou režií. „Je to pro mě smutné, protože jsem práci se Zackem miloval. Byl to nejlepší zážitek v mém životě. Opravdu toho z naší práce nezbylo mnoho.“

Pro tvůrce musí být vždy nepříjemné být podepsaný pod filmem, který skoro ani nepoznává. Produkci Justice League provázely problému už i v době, kdy ji měl pod palcem Snyder. Bohužel pohlaváři studia byli nenechaví a měli jinou vizi. A když má studio jinou vizi než člověk, který film skutečně tvoří, většinou jde potom všechno rychle z kopce. Krásným příkladem je třeba i Fantastická čtyřka z roku 2015.

Celý rozhovor s kameramanem, který se kromě Justice League podílel i na Hře o trůny nebo na druhé sérii Sherlocka, si můžete přehrát tady:

Galerie: 10

Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu Justice League: Změny ve finální verzi filmu původního kameramana rozplakaly | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest