A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu

A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 7 obrázků
Trailer představuje snímek natočený podle knihy, která lživě tvrdila, že je plně autobiografická.

Před časem se na internetu objevil první trailer na filmovou adaptaci knižního bestselleru Jamese Freye A Million Little Pieces. Na režisérské stoličce usedla Sam Taylor-Johnson (50 Odstínů Šedi) v hlavní roli se ukázal její manžel Aaron Taylor-Johnson (Kick-Ass).

Ústřední postavou příběhu odehrávajícím se na počátku 90. let minulého století je sám spisovatel James Frey, jehož alkoholová a drogová závislost dospěje do kritického stupně, kdy je nucen vyhledat odbornou pomoc. Nastupuje do léčebny, kde prochází fyzickou i duševní očistou. Na léčení se setkává s mafiánským bossem Leonardem, (Billy Bob Thornton) a zamiluje se do drogově závislé Lily (Odessa Young). Právě spojení s dalšími lidskými bytostmi mu pomohou zahájit pomalý proces hojení. Dále hrají Charlie Hunnam, Giovanni Ribisi, Juliette Lewis nebo David Dastmalchian.

Samotná předloha je opředena kontroverzí. James Frey při vydání v roce 2003 tvrdil, že jde o autobiografický příběh, následně se však ukázalo, že to není tak docela pravda a ve své době z toho byl slušný skandál. A film zřejmě příběhu také nijak pozitivní reklamu neudělá. Recenzenty je hodnocený spíš podprůměrně – současná známka na Rotten Tomatoes je 4,94 z deseti a jen 33% recenzí je kladných. K festivalové premiéře přitom došlo už před rokem a teprve teď je film postupně uváděný i v běžné distribuci. S českým nebo slovenským nasazením v kinech se v tuhle chvíli nepočítá, tak alespoň koukněte na ten trailer:

Galerie: 8

A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu A Million Little Pieces: Drogové drama podle (ne)skutečného příběhu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest