Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci

Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Zobrazit dalších 6 obrázků
Nynější konkurenti mohli spolupracovat, ale vše nakonec dopadlo jinak.

Ohromný Disney pohlcuje, co může a býval by se pokusil spojit i s Applem. Alespoň to ve svých pamětech tvrdí Disneyho současný šéf. Již v roce 2006 odkoupil Disney od Steva Jobse Pixar, ve kterém měl spoluzakladatel Applu majoritní podíl. Jobs získal u Disneyho místo ve správní radě a 7% akciový podíl na společnosti Disney. Nynější generální ředitel společnosti Disney, Bob Iger, říká, že pokud by byl Steve Jobs stále naživu, mohlo dojít k propojení Applu a Disneyho.

„Věřím, že pokud by Steve ještě žil, propojili bychom naše společnosti nebo bychom o tom přinejmenším vážně diskutovali,“ říká Iger.

Iger dále dodává, že ještě před tím, než se stal generálním ředitelem společnosti Disney, měly obě společnosti špatné vztahy a o žádném sloučení nemohla být řeč. Jobs podle jeho slov měl z Disneyho pocit, že s Disneym jsou věci často složité a neměl o spojení zájem. Bob Iger ale měl dle svých slov s bývalým šéfem Applu velmi dobré vztahy, a proto si může dovolit říci, že by se o spojení alespoň pokusili.

Steve Jobs nicméně v roce 2011 zemřel a dnes je vše úplně jinak. Z obou společností jsou ještě větší giganti, kteří si brzy začnou přímo konkurovat na poli online obsahu. Apple totiž na podzim spouští svoji službu Apple TV+ a Disney zase Disney+.

Zdroj: Deadline, Vanity Fair

Galerie: 7

Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu Kdyby byl Steve Jobs živ, Apple a Disney se mohli spojit v jednu mega korporaci | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest