Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott

Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 6 obrázků
Ridley Scott chystá historickou lahůdku s dvojicí hvězdných hollywoodských kamarádů.

V posledních letech legendární režisér Ridley Scott své fanoušky zrovna nešetřil. Vyjma povedeného Marťana se vytasil s rozpačitě přijatými snímky jako Robin Hood, Prometheus, Konzultant, Všechny prachy světa či Vetřelec: Covenant. Některé vzbudily jen nezájem, jiné vlnu hejtu. Na druhou stranu pořád se jedná o tvůrce, který filmovým fanouškům přinesl klasiky jako Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor nebo Království nebeské. I z tohoto důvodu budí každý jeho další projekt stále ještě zájem, protože už by zas mohl nastat čas, kdy Ridley zaskóruje s nějakým nadstandardním hitem.

Scott patří k režisérům, kteří jsou tradičně namočení v několika projektech najednou, přičemž často k realizaci části z nich vůbec nedojde. Teď se o Scottovi mluví v souvislosti s druhým Gladiátorem, Bitvou o Británii a thrillerem Queen & Country. Teď se na seznam oznámených projektů přiřadilo historické drama The Last Duel. A šance na kvalitní biják je veliká, neboť knižní předlohu Erica Jagera The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal and Trial by Combat in Medieval France převedla do podoby scénáře trojice Nicole Holofcener, Ben Affleck a Matt Damon (Ben a Matt spolu napsali oscarový scénář k Dobrému Willu Huntingovi). A aby toho nebylo málo, Affleck s Damonem s ujmou i hlavních rolí!

Děj se odehrává ve Francii čtrnáctého století a točí se kolem rytíře vracejícího se z bitvy ve Skotsku. Když se vrátí zpět domů, tak zjistí, že mu manželku znásilnil jeho panoš a dobrý přítel. Ten přirozeně zatlouká a zatlouká, avšak spor nakonec skončí u krále a ten se rozhodne pro řešení skrze duel na život a na smrt. Bůh tedy rozhodne, kdo má pravdu, leč vyhraje-li panoš, má zemřít i rytířova manželka. Jedná se o poslední spor ve Francii, jenž byl řešen tímto způsobem a se souhlasem příslušných autorit. Očekávání nejsou malá, tak snad nám tihle hollywoodští velikáni naservírují solidní a nekompromisní historické drama.

Zdroje: Flickr, Flickr II, Deadline, Variety

Galerie: 7

Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu Affleck s Damonem zase spolu. Opět píší scénář. Režíruje Ridley Scott | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest