To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film

To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 12 obrázků
Režisér Andy Muschietti se rozpovídal o potenciálu třetího To a o dalších tématech.

V posledních letech Hollywood prožívá menší mánii ohledně knih Stephena Kinga, kdy každým rokem dostáváme víc a víc filmových adaptací jeho slavnějších i méně známých děl. Ten největší zájem nakopnulo To z roku 2017, ze kterého se vyklubal globální megahit a nejvýdělečnější horor všech dob. Letos nás pak čeká pokračování, od kterého se čeká podobný, ne-li ještě větší finanční výkon. Třetí díl by tedy minimálně z ekonomického hlediska byl docela logický, ne?

Tuto otázku dostal i režisér Andy Muschietti. Podle něj by pro třetí film byl ještě rozhodně prostor, rozhodně by se však už neinspiroval přímo z knihy, která je prý už úplně vyčerpaná. Místo toho by se osobně radši zaměřil na širokou mytologii, která svět obklopuje, samozřejmě hlavně na tu o ústředním záporákovi Pennywiseovi. Ten totiž ohrožoval lidstvo vlastně po celou jeho historii, tím pádem by na nové a originální příběhy jistě nebyla nouze. To však nic nemění na tom, že další pokračování je stále hodně nepravděpodobné. Pokud se ale bude dvojce dařit hodně dobře tak kdo ví, třeba se trojky i dočkáme, Hollywood se úspěšných značek drží jako klíště.

Kromě toho Muschietti odhalil i další zajímavost o filmu, který skutečně uvidíme, tedy o To 2. Například to, že původně plánoval přidat do prvního dílu i potitulkovou scénu, která by na It: Chapter Two přímo odkazovala. Viděli bychom v ní Jessicu Chastain, alias dospělou Beverly, jak zvedá telefon. Režisér však nakonec nedokázal najít s Chastain společný termín na natáčení, tím pádem jsme se na konci titulků jedničky dočkali pouze démonického Pennywiseova smíchu.

A ještě jedna perlička nakonec. Ve dvojce jsme původně měli dostat i jedno překvapivé cameo. Konkrétně se v něm neměl objevit nikdo menší než moderní mistr filmového hororu - Guillermo del Toro. Měl si zahrát uklízeče, do kterého narazí Ben (Jeremy Ray Taylor), když je pronásledovaný Pennywisem v chodbách školy. Nakonec však toto milé cameo bohužel neuvidíme. Muschietti však nezahálel a hned v zápětí nalákal na hromadu podobných cameí, které ve filmu uvidíme.

Na závěr ještě nejnovější spot a v galerii jsou k vidění zatím poslední fotografie.

Snímek To byl adaptací poloviny Kingova stejnojmenného románu a druhý film zadaptuje druhou polovinu. První část se soustředila na boj dětských hrdinů proti démonovi s klaunskou podobou. V pokračování se s „Tím“ střetnou už jako dospělí. Ve snímku se opět vrátí i dětští hrdinové, které budeme potkávat v sérii mnohých flashbacků. Současná a minulá dějová linka by se navzájem měly doplňovat, režisér Muschietti dodává, že ve dvojce se chce daleko víc soustředit také na temnou dimenzi, ze které To pochází. Režíruje Andy Muschietti, jako Pennywise se vrací Bill Skarsgard, role dospělých hrdinů ztvární Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Jay Ryan, Isaiah Mustafa, James Ransone a Andy Bean. Datum premiéry je stanovené na 5. 9. 2019.

Zdroje: io9, HuffPost, Slashfilm

Galerie: 13

To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu To: Podle režiséra je dost materiálu na třetí film | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest