Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám

Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu
Capcom
Zobrazit dalších 8 obrázků
Nový film hodlá víc respektovat videoherní předlohu.

Série Resident Evil je sice nejvýdělečnější, pokud jde o žánr videoherních adaptací, ale faktem je, že nejde o miláčka recenzentů a spokojení nejsou ani někteří pravověrní fandové předlohy. A není divu, filmy Resident Evil jsou spíše akční podívanou a tak trochu ignorují hororové kořeny, které jsou pro hry Resident Evil typické. 

Zdá se ale, že chystaný reboot tuhle chybu neudělá. Johannes Roberts, který byl v prosinci 2018 najat jako režisér a scenárista přislíbil, že tentokrát nám bude běhat mráz po zádech a film bude více respektovat videohry:

"Aktuálně se nacházíme ve fázi aktivního vývoje. Navrhl jsem jim svůj přístup a opravdu se jim líbí. Takže v současné chvíli zařazujeme vyšší rychlost. Většinu času jsem v kanceláři. A ano, je to skvělé. Bude to hodně děsivé. Bude to hodně hodně děsivé. A jednoduše se to vrátí ke kořenům hry. Mám dojem, že v tuhle chvíli nemohu prozradit víc. Ale bude to hodně zábavy."

Je to rozhodně uklidňující vyjádření, ale na druhou stranu, když je adaptace příliš otrocká, nemusí to být ku prospěchu věci. To co funguje ve hře nemusí zákonitě fungovat ve filmu. Nezbývá tak, než doufat, že se tvůrcům podaří vybalancovat Resident Evil tak, aby respektoval předlohu, ale užili si ho i ti, kteří s hraním nemají příliš zkušeností. 

Nicméně je bezesporu dobrý krok, že se tentokrát změní žánr a z "akčního béčka" se stane více horová záležitost. Netřeba asi připomínat, že hry Resident Evil jsou spíše survival hororem, ne zběsilou hyperkinetickou akcí.

Pokud jde o datum premiéry, tak zatím nebylo prozrazeno.

Zdroj: ScreenRant

Galerie: 9

Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu Resident Evil: Nový film bude hodně hodně strašidelný a vrátí se k hrám | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest