Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní

Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 10 obrázků
K tomu koukněte na nejnovější upoutávky.

gsgttps://twitter.com/RottenTomatoes/status/114648097724747366h

První zámořští novináři viděli novou verzi Lvího krále a směli se podělit o svoje první dojmy. V reakcích převažují dva hlavní názorové proudy. Vizuální zpracování je opravdu úchvatné, tak jak naznačovaly trailery. Druhý názorový proud pak hovoří především o tom, že film přes veškerou pečlivou práci tvůrců působí zkrátka zbytečně. Od původního ručně animovaného snímku z roku 1994 se novinka odklání prakticky jen v detailech a to ještě v některých případech nikoliv v dobrém slova smyslu. Někteří novináři zmiňují, že fotorealistická zvířata bohužel nevyjadřují emoce tak dobře, jako kreslené postavičky, u kterých si tvůrci mohli dovolit jejich výrazy a gesta trochu zveličit a polidštit.

Nepřekvapivě padají zmínky také o nostalgii, která podle mnohých dost pomáhá posílit zážitek z aktuálního filmu. Chvály se dočkalo také obsazení, a to v jak herecké, tak pěvecké rovině – písničky se prý v novém podání podařily. Pokud jde o konkrétní postavy, tak novináři nejvíc vypichují Timona a Pumbuu, známá komediální dvojka, kterou tentokrát ztvárňují Billy Eichner a Seth Rogen.

Také nejnovější upoutávka se zaměřuje právě na vtipnou dvojici Timona a Pumbuu, kteří hlavnímu hrdinovi pomáhají s obživou, zatímco v pozadí hraje píseň The Lion Sleeps Tonight.

Bajka z africké savany pojednává o lvu Simbovi, který se narodil jako syn udatného krále Mufasy, po kterém má jednou převzít vládu nad královstvím. Jenže o trůn usiluje také králův zkažený bratr Scar. Aby se Scar mohl chopit moci, spolčí se s hyenami a lstí připraví krále Mufasu o život. Malého Simbu z království vyžene a ujme se trůnu. Země pod jeho krutovládou trpí a jedinou šancí na záchranu je návrat dávno oplakaného Simby z exilu. Dokáže mladý lev překonat strach, přijmout odpovědnost a napravit zlo, které jeho strýček napáchal?

Hlavní role namluvili Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Key, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Florence Kasumba, Beyoncé, John Oliver či Eric André. Režie: Jon Favreau. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 18. 7. 2019.

Zdroj: Slashfilm

Galerie: 11

Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu Lví král: První ohlasy "hranou" předělávku chválí i haní | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest