Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer

Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 10 obrázků
Benedict Cumberbatch a Nicholas Hoult jako Thomas Alva Edison a Nikola Tesla soupeří o prestiž a slávu.

Životopisný snímek Alfonse Gomeze-Rejona vypráví o letitém souboji několika géniů o nadvládu ve světě elektřinu. Samotný název filmu The Current War (český název Vysoké napětí) má původ ve skutečném termínu War of the Currents, tedy Válka proudů, který označuje historické zápolení dvou velkých průkopníků elektřinu, kdy na jedné straně stál Thomas Alva Edison, kterého hraje Benedict Cumberbatch a na straně druhé pak George Westinghouse (Michael Shannon), v jehož společnosti působil i Nikola Tesla, jehož ztvárnil Nicholas Hoult.

Edison se za svého působení snažil prosadit stejnosměrný proud, zatímco Westinghouse sázel na proud střídavý. Firmy obou pánů vyvinuly mnoho přístrojů a vynálezů a posunuly svět kupředu, ale zároveň při pokusech s elektrickým proudem zemřelo mnoho lidí. Edison posléze odešel z oboru, jeho firma slábla a nakonec všechny jeho patenty přešly pod konkurenci.

Samotný náměť má vysoký dramatický potenciál, nicméně kolem filmu stále panuje mírná nejistota o jeho kvalitách. Current War měla jít do kin již před dvěma lety, jenže při promítání na festivalu v Torontu se snímek nesetkal s příliš dobrými ohlasy a pár týdnů na to přišel další problém, když snímek ztratil svého původního distributora a to společnost Weinstein, kterou postihly problémy kolem sexuálních skandálů Harveyho Weinsteina. Režisér během dvou let udělal několik změn, zkrátil délku filmu a přidal nové scény a nakonec našel i nového distributora, takže doufejme, že úpravy pomohly a v kině nás čeká pěkný zážitek.

Celosvětová premiéra je naplánovaná na 11. října, žádný český distributor zatím premiéru neoznámil.

Oficiální synopse: Dramatický příběh krutého závodu mezi titány elektřiny Thomasem Edisonem a Georgem Westinghousem, který rozhodl, jaký typ elektrického proudu bude napájet moderní svět.

Galerie: 11

Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu Current War: Film zmrazený Weinsteinovou kauzou se konečně blíží. Je tu nový trailer | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest