Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra

Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu
Marvel
Zobrazit dalších 9 obrázků
Režisér, který pomáhal nakopnout kariéru Brie Larson se pustí do prvního komiksového velkofilmu s asijským hrdinou v hlavní roli.

Po úspěchu Black Panthera a Captain Marvel hodlají Marvel Studios i nadále nabízet divákům příběhy s hrdiny, kteří dosud ve velkofilmech mnoho prostoru nedostávali. Na řadě by zřejmě měli být gayové (snímek The Eternals) a později také Asiaté, na které se zaměří Shang-Chi. Pro jednoho to může znít jako poplatnost korektní době, pro druhého jde o logické komerční rozhodnutí (čínský trh strmě roste a Marvel je na něm populární) a pro třetího vítaný kulturní posun, kdy se studia zkrátka a dobře nebojí nabídnout ve filmech větší rozmanitost než v minulosti. Platit mohou klidně i všechny tři možnosti, ale co si budeme povídat, ve finále je hlavní, aby film sám o sobě byl dobrý a všechno ostatní už je jen šum.

Jestli Shang-Chi bude nebo nebude dobrý, o tom do velké míry rozhodne jeho režisér, kterým se čerstvě stal Destin Daniel Cretton. Jeho největším dosavadním úspěchem je snímek Short Term 12 z roku 2013, z prostředí dočasného domova pro teenagery. Kritika film nadšeně přijala a snímek posunul výrazným způsobem kariéru Brie Larson, ze které se později stala Captain Marvel. Žádný podobně výrazný zářez zatím Daniel nepředvedl, ale na přelomu příštího roku bude uvedená jeho novinka Just Mercy, ve které si krom zopakování spolupráce s Larson přizval také Michaela B. Jordana, tak třeba si s novinkou opět upevní reputaci.

Shang-Chi je pro něj každopádně obrovská příležitost a Marvel tu zjevně pokračuje v trendu najímání režisérů malých nezávislých filmů, kteří si zajisté poradí s postavami, ale u akce hrozí, že bude spíš průměrná, protože ji pro režiséra dá dohromady ten samý tým marvelovských akčních profíků, který točí akci pro prakticky všechny filmy studia.

Shang-Chi byl v komiksech inspirovaný filmy s Brucem Lee, takže v mnohém odkazuje na klasické bojové filmy. V komiksové předloze Shanga jeho otec vychovává v naprostém odříznutí od světa v čínské pevnosti. Stane se z něj mistr bojových umění, takže díky svému umu dokáže porazit i některé protivníky s nadpřirozenými silami. V pozdějším životě Shang zjišťuje, že jeho otce je zlosyn, který ho zneužívá pro své špinavé účely a oba se stávají odvěkými nepřáteli. Shang dokáže koncentrovat svoje Chi a díky tomu překračovat meze běžného lidského organismu. Je tak rychlý, že dokáže uhýbat kulkám či je odrážet náramky. Později je vystavený vesmírnému záření, které mu umožňuje se replikovat.

Scénář filmu píše Dave Callaham, s premiérou se neoficiálně počítá na podzim roku 2021.

Galerie: 10

Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu Shang-Chi: Marvelovský nájezd na čínskou kulturu našel režiséra | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest