Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele

Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Vesmírný epos skládá dohromady více než slušné obsazení.

Před pár dny jsme vám prozradili, kdo bude v chystané sci-fi Duna hrát Rabbana, sadistického synovce barona Harkonnena. Následně byl obsazen sám baron, tedy hlavní záporák příběhu. Ztvární jej Stellan Skarsgård, kterého můžete znát ze skandinávské verze Mužů, kteří nenávidí ženy, muzikálů Mamma Mia či z marvelovek, kde představuje doktora Selviga. Harkonnenové jsou prastarým vesmírným rodem, který vládl v minulosti Arrakis, planetě s cenným „kořením“, kolem které celá sága točí. Spolu se začátkem příběhu připadá správcovství Arrakis rodině Atreidů, které Harkonneni dlouhá léta nenávidí. Společně s galaktickým císařem se pokoušejí Atreidy zničit a znovu na Arrakis získat kontrolu.

Na titulní fotce je Kenneth McMillan, který hrál Harkonenna v Lynchově Duně z roku 1984. Film se začne natáčet na jaře a to v Budapešti a Jordánsku.

Duna je sérií sci-fi románů od Franka Herberta. Ten první se odehrává ve vzdálené budoucnosti a vypráví příběh Paula Atreida, jehož rodina přijme kontrolu nad pouštní planetou Arrakis. Na té žijí obří červi, kteří vylučují vzácné koření, jež prodlužuje život a dává lidem psychické schopnosti, díky kterým je možné bezpečně pilotovat rychlé mezihvězdné lety. O kontrolu nad planetou je tak mezi urozenými rody enormní zájem. Paulova rodina je zrazena, a tak mladému šlechtici nezbývá než vést povstání původních obyvatel pouštní planety a získat nadvládu nad Arrakis zpět. Tématy románu jsou politika, náboženství a vztah člověka k přírodě. První knihu následovala celá řada pokračování, komiksů či videoher, takže chystané filmy a TV seriály budou mít odkud čerpat.

Zdroj: THR

Galerie: 5

Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu Duna: Záporák baron Harkonnen našel představitele | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest