Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér

Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu Zobrazit další 4 obrázky
Nelíbí se mu to.

Po přibližně 14 letech jsme se konečně dočkali pokračování milovaného animáku Úžasňákovi nazvaného jednoduše Úžasňákovi 2. Premiéra proběhla 2. srpna letošního roku a podle recenzí se jedná o povedený návrat a film pro děti, na který jsme čekali. 

Tedy pardon, ne film pro děti. Ne podle režiséra Brada Birda, který se striktně vyjádřil proti tomu, aby Úžasňákovi spadali do této kategorie. 

Na Twitteru filmař napsal:

"...naše klasifikace by neměla být odlišná od dobrodružných filmů od Marvelu nebo Lucasfilmu jen proto, že jsme animovaní. Jak byste nazvali sexismus nebo rasismus v umělecké podobě? Médium-ismus?"

To je poměrně rázný názor a jedna z komentujících se Birda zeptala, jestli je nutné být takhle striktní. Brad věří, že ano:

"Bez urážky, tohle NENÍ 'dětský film'. Je animovaný a má přístupnost PG."

Přístupnost PG znamená, že by měli rodiče zvážit, zda je vhodné nechat dítě film sledovat, protože může obsahovat mírné prvky násilí plus nevhodné výrazy.

A tak je Brad Bird proti tomu, aby byli Úžasňákovi klasifikováni jako film pro děti. I když pravdou, je že asi spousta z nás ho do téhle kategorie automaticky zařazuje. Nebo ne?

Zdroj: Twitter

Úžasňákovi

05.11.2004 | USA
Akční, Dobrodružný, Animovaný, Rodinný
Info o filmu

Galerie: 5

Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu Úžasňákovi 2: Tohle není film pro děti, zlobí se režisér | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest