Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele

Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele | Fandíme filmu
Zobrazit další 3 obrázky
Je možné, že se film bude jmenovat úplně jinak a režisérka mluví o stylu sénáře.

Před časem se proslechlo, že by Warner chtěl do role záporáka Black Mask pro snímek Birds of Prey obsadit Ewana McGregora. Teď hlavní hollywoodské outlety potvrzují, že je McGregor v závěrečné fázi vyjednávání, jiné rovnou píší, že McGregor roli hrát bude.

V komiksech se Black Mask, původně Roman Sionis, narodil do bohaté rodiny. Jako malý byl upuštěný na hlavičku, po celé dětství vnímal přetvářku (masky) svých rodičů, stal se posedlý sbíráním skutečných masek, prodělal vzteklinu, po smrti rodičů, převzal jejich firmu a špatným hospodařením o ni přišel. Už tak byl zahořklý, chladný a lehce vyšinutý, vše však dokonal zásah bleskem. Po tom byl přesvědčen, že je znovuzrozený. Ze dřeva otcovy rakve si vyřezal černou masku, stal se kriminálním bossem a začal se mstít všem, od kterých kdy pocítil nějakou křivdu.

V komiksech ze svého neštěstí vinil Batmana a stal se posedlý jeho zničením. Ve filmu by se dle dosavadních informací neměl Batman vůbec objevit, ale víme, že pro Black Maska pracovala jako jeho věrná zabijačka Huntress (Mary Elizabeth Winstead). Když zjistí, že jí Mask zavraždil rodinu, začne mu jít po krku. Dohromady s Harley Quinn, Black Cannary a Renee Montoyou se Huntress dá v momentě, když se společnými silami pokoušejí před Black Maskem zachránit mladou dívku, Cassandru Cain, kterou chce mafián využít pro její jedinečné schopnosti.

Režisérka Cathy Yan o Cassandře nepřímo potvrdila, že ji bude hrát herečka smíšeného původu (jeden rodič Asiat, druhý běloch) a dodala, že ve filmu můžeme čekat malé množství východních vlivů. A to jak od ní, tak od scenáristky Christiny Hodson, která je napůl Číňanka. Režisérka dodala, že tón filmu bude podobný jejím předchozím filmům (komediální dramata According To My Mother a Dead Pigs). Scénář se jí hodně líbil a cítila k němu okamžitě spřízněnost. Ve scénáři nechybí množství černého humoru a témata ženského empowermentu, která jsou jí blízká. Film by měl být mládeži nepřístupný.

Snímek natočí kameraman Matthew Libatique (Venom, Zrodila se hvězda), který nedávno prozradil, že film nakonec nejspíš bude mít nějaký jiný název.

V hlavní roli se vrací Margot Robbie jako Harley Quinn, režíruje Cathy Yan, scénář napsal Christina Hodson. Robbie produkuje. Skupina nesourodých žen (Harley Quinn, Huntress, Black Cannary, Rene Montoya ) by se ve snímku měla dát dohromady proto, aby se pokusila zachránit život malé Cassandře. Ta se dostala do hledáčku kriminálního bosse, pravděpodoboně komiksového padoucha Black Mask, který by měl být hlavním záporákem filmu. Datum premiéry je stanoveno na 7. 2. 2020.

Zdroje: THR, Deadline, Deadline II, GMA, The Wrap

Galerie: 4

Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele | Fandíme filmu Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele | Fandíme filmu Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele | Fandíme filmu Birds of Prey: Batmanovský záporák našel představitele | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest