Alita: Battle Angel - Střípky z Comic-Conu

Alita: Battle Angel - Střípky z Comic-Conu | Fandíme filmu
20th Century Fox
Kromě Aquamana, Venoma, Predátora, Wonder Woman a dalšími, se představila na akci v San Diegu i okatá Alita.

Letošní Comic-Con se pomalu blíží ke konci, ale přísun novinek z něj ještě u konce není. O tom můžou svědčit zajímavosti z prezentace hrané Ality: Battle Angel, na níž byli přítomni režisér Robert Rodriguez, producent John Landau, ústřední herečka Ality Rosa Salazar a představitel mladíka Huga Keean Johnson. Zahájení panelu patřilo autorovi mangy Yukitovi Kishiro, který přes videovzkaz vyjádřil velké vzrušení a chválil filmaře za jejich práci. Tvůrci podnikli několik výletů do Japonska, aby z pořízeného materiálu Kishirovi ukázali, jakým způsobem proces pokračuje a získali tak jeho požehnání a spoluúčast na tvorbě projektu.

Divákům byl promítnut nový trailer, jenž by se měl objevit zítra online, a osmnáct minut z filmu. Záběry podle přítomných fandů vypadaly fantasticky a samozřejmě v nich nechyběla akce v kombinaci s digitálními triky, což vyvolalo dojem jako by kreslená políčka ze stránek skutečně ožila. Alita používá v boji bojové umění Panzerkunst, jež má být nejnebezpečnějším svého druhu vyvinuté pro lidské kyborgy. Podle Rodriguezových slov jsou obzvláště pohybové efekty hlavní hrdinky Ality zachyceny fotorealisticky a díky další úrovni 3D budeme mít pocit, že stačí natáhnout ruku a dotknout se. Technická stránka hrála ve vývoji dost velkou roli. Podílelo se na ní novozélandské studio Weta Digital Petera Jacksona, jež zachytilo hereččiny nepatrné výrazy ve tváři, pohyby očí a dokonce i slzy. 

Stejnak jako Alita s kybernetickým tělem, je obrovskou součástí příběhu také její lidskost a vztahy. To bylo demonstrováno ve scénách, kde se jako typický teenager hádá s adoptivním otcem, doktorem Dysonem, o její přitažlivosti k Hugovi. Pokud se někteří novináři vyjadřovali k ukázce negativně, tak to bylo v tom směru, že rozdíl mezi tím, co je skutečné, a co je vytvořené pomocí počítačů, je hodně patrný (už jen proto, že kupříkladu Alita je na první pohled tak neskutečná) a některé diváky to zkrátka bude vytrhávat z koncentrace. Tak uvidíme, jak bude působit ve výsledném filmu.

Alita: Battle Angel vychází ze stejnojmenné mangy a animovaného seriálu. Odehrává se v postapokalyptickém 26. století, ve kterém kybernetický doktor objeví na skládce poničeného ženského kyborga. Opravená dívka si nepamatuje vůbec nic, kromě výcviku smrtícího bojového umění. Stává se lovkyní odměn a likviduje nebezpečné kriminálníky. V rámci akčního příběhu bude mladá žena objevovat sebe sama a možná i najde lásku.

V hlavní roli Rosa Salazar, dále hrají Christoph Waltz a Jackie Earle Haley. Režíruje Robert Rodriguez, scénář napsali James Cameron a Laeta Kalogridis. Datum premiéry je stanoveno na 20.12. 2018.

Zdroje: Syfy, Online News desk

Alita: Bojový anděl

14.02.2019 | USA, Kanada
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller, Romantický
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest