Recenze: Gauguin

Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Zobrazit dalších 6 obrázků
Vincent Cassel se ve francouzském životopisném dramatu převtělil do postavy známého bohémského malíře. Výsledek dopadl podle očekávání.
  1. Kapitola č.1
  2. Verdikt

Jedinou, zato však velmi zásadní vadou na kráse Delucova díla je podprůměrný scénář. Dějově Gauguin vůbec ničím nepřekvapí. Příběh je prostě od začátku do konce tuctová a snadno předvídatelná love story. O natolik kontroverzní osobě, jakou Paul Gauguin bezesporu byl, se dal natočit daleko výraznější a hlavně provokativnější film. Tvůrci navíc opomíjejí řadu významných historických skutečností. Zcela vynecháno je například malířovo onemocnění syfilidou, jež velmi ovlivňovalo Gauguinův charakter, častá účast v hospodských rvačkách nebo bouřlivý přátelský vztah s jiným výtvarným velikánem Vincentem van Goghem (ten byl sice v době filmových událostí již po smrti, ale přesto, nemohli jej postavy alespoň zmínit v nějakém dialogu). Scenárista se rovněž nijak nezatěžuje faktem, že reálné Tehuře bylo v době jejího milostného poměru se slavným umělcem pouhopouhých třináct let, což je podle mě rovněž důležitá informace, co staví Paulovu lásku k nevinné dívence do úplně jiného světla. Nebo snad filmaři nechtěli starého francouzského mistra zbytečně hanit?

Verdikt

Gauguin je kvalitně zpracovaným životopisným snímkem s překrásnou kamerou a dominujícím hereckým výkonem Vincenta Cassela, který nikoho neurazí a určitě potěší všechny obdivovatele proslulého francouzského malíře. Kvůli jednoduchému a nikterak výjimečnému příběhu se však divákovi velmi rychle vypaří z hlavy a více než jednou se na něj s největší pravděpodobností nikdo nepodívá.

« Předchozí kapitola
Naše hodnocení
6/10
Tento film ještě nebyl čtenáři hodnocen

Galerie: 7

Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu Recenze: Gauguin | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest