Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat

Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Zobrazit dalších 9 obrázků
Bude to hodě živé, akční, barevné, plné pohybů a zvuků. A teď jestli je to dobře nebo špatně...

Očekávaná sci-fi Stevena Spielberga si odbyla premiéru na festivalu SXSW, takže vedle trailerů a předpovědi tržeb (která vypadá docela bledě – pro většinu diváků jsou zběsilé trailery celkem matoucí) dostáváme další nápovědu o tom, co od filmu můžeme čekat.

Už knižní předloha čtenáře značně rozdělovala. Podle jedněch je to zábavné dobrodružství plné chytře využitých popkulturních odkazů, které se čte jedním dechem. Podle druhých je to vyprázdněný brak, který nabízí otřepanou vypravěčskou strukturu a jedinou „novinkou“ je laciné spoléhání na nostalgii a hromadu odkazů. U filmové verze se budou diváci nejspíš rozcházet podobně.

Z tweetů a recenzí je patrné, že se film do nějaké míry drží předlohy, ale nějakým způsobem s ní dál pracuje - podle některých zmínek ji snad vylepšuje, i když to je samozřejmě dost nekonkrétní tvrzení. „Objektivně“ lze říct, že je film, podobně jako kniha, plný popkulturních odkazů a měla by nás čekat opravdu výrazná audiovizuální nálož s důrazem na akci. Následně se pak jednotliví novináři liší v tom, jestli je to dobře nebo špatně. Podle jedněch je akce skvělá, audiovizuální přísun záběrů zábavný a celkově jde o nesmírně zábavnou, neutuchající jízdu. No a podle druhých jde o prázdný, povrchní zážitek, který nemá zajímavé postavy ani příběh a jediné, co dokáže nabídnout, je právě ta záplava audiovizuálních vjemů, které jsou podle některých zcela ohromující (v tom negativním smyslu slova).

Jak to ve finále bude Ready Player One působit na vás, si můžete zkusit představit na základě zveřejněných upoutávek, jedna z nejnovějších láká kupříkladu na zlézání Mount Everestu společně s Batmanem.

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace — tady už jde o život.

Režíruje Steven Spielberg, scénář napsali Zak Penn, Eric Eason a autor předlohy Ernest Cline. V hlavních rolích hrají Tye Sheridan, Olivia Cooke, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Mark Rylance a T.J. Miller. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 29.3. 2018.

Zdroje: THR, Screen Rant, Rotten Tomatoes

Ready Player One: Hra začíná

11.03.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller
Info o filmu

Galerie: 10

Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu Ready Player One: První reakce jsou tu, film bude rozdělovat | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest