Komentáře 23

Mysule | Fandíme filmu
Mysule | 2019-03-06 23:37:36 | 1 0
pbd:
Když se snažíš ztrapnit názorové oponenty slovíčkařením, ztrapňuješ akorát sám sebe, víš? Já nikde nepíšu, že VŠECHNY ženy jsou submisivní a neumí si říct o zvýšení platu. Ty zas zobecňuješ, že chlapi přemýšlí stylem "blbky z Meetoo" nebo "hele, kozy". Tak když už něco někomu vyčítáš, neměl bys sám dělat totéž, víš? :)

BTW když se tak rád děláš chytrý, tak bys mohl vědět o zajímavém výzkumu chování primátů, kde se zjistilo, že i opičí mláďata - samičky instinktivně upřednostňují klasicky holčičí hračky, zatímco mláďata - samečci upřednostňují klučičí hračky. Takže žádná výchova ve společnosti, ale prostá biologie. Samci a samice se vyvinuli k rozdílným úlohám, takže mají geneticky dané různé vlohy, schopnosti a vzorce chování. Včetně toho, že samci jsou agresivnější a bojovnější, protože mají více testosteronu, jelikož se mají mlátit o samice a mají bránit teritorium a své samice a mláďata. Tady máš důvod, proč si vyšší plat vydupe spíš chlap než ženská. A to, že něco obecně platí, neznamená, že to platí na 100% jedinců v populaci, ale že to prostě je tak častý jev, že to musí vidět i poloslepý.

Kdyby měli být muži a ženy ve všem stejní, tak by lidi byli hermafroditi. Nevím proč se bere nějaké tradiční rozdělení rolí a profesí jako zlo, když vzniklo přirozeně na základě vrozených dispozic mužů a žen k rozdílným úlohám. V dnešní době v naší společnosti má žena možnost se vzdělávat, volit, pracovat... A stejně je to některým málo, protože nechtějí rovnost, ale privilegia.
Poslala bych je do první linie proti ISIS, ať ukážou, jak umí bojovat za práva žen. Tam by to mělo smysl na rozdíl od tweetování plků typu "Ten hajzl mi řekl, že mám pěkné nohy! MeeToo!"

To co uvádíš jako příklady, že všichni černoši nejsou sprinteři nebo rappeři, se dá krásně obrátit a zeptat se, proč tolik sprinterů nebo rapperů jsou černoši - asi logicky mají častěji vhodnou genetickou výbavu pro rychlý běh a určitý hudební vkus, který souvisí s historickým vývojem jejich umění.

Mě úplně dostává, jak na jednu stranu je to samý kec o podpoře diverzity, na druhou stranu je to samý kec, jak vlastně všichni jsou stejní, mají stejné schopnosti, zvládnou totéž a měli by se ideálně vyskytovat ve všech profesích ve stejných procentuálních poměrech... :D Tak jsou teda stejní, tudíž žádná diverzita neexistuje a není co podporovat, nebo diverzita existuje a stejní nejsou, tudíž se nemůžou vyskytovat všude ve stejném početním zastoupení?
Proč je třeba tady na diskuzi očividně víc chlapů než ženských? Není třeba tohle odpověď na otázku, proč i na těch novinářských konferencích převažují muži?

Navíc já jsem byla vždycky divná a hrála jsem si se vším možným od plyšáků, poníků a panenek po autíčka a pistolky, takže totálně kazím stereotyp. Vlastně když si tak vybavuju, tak moje barbína nebyla princezna, ale tajná agentka. :D A právě proto, že jsem byla vždycky divná, jsem pořád narážela na to, že většina ostatních holek dělala ty klasické holčičí věci, četla dementní Bravíčko a málokdy jsem si s nějakou rozuměla. A přesto, že jsem nikdy nezapadala a nezapadám doteď, nepovažuju tradiční úlohy za blbost a social construct. Já nehodlám padnout za vlast, která na mě stejně z vysoka sere, nebo nehodlám tahat 50 kg bedny nebo rubat uhlí. To s radostí přenechám nějakým namakaným chlapům, těm to půjde asi tak milionkrát líp.
Mysule | Fandíme filmu
Mysule | 2019-03-06 23:07:57 | 0 0
Spravte ty komentáře, zas to nejde!
peté13 | Fandíme filmu
peté13 | 2019-03-06 19:00:03 | 2 0
pbd : Špatně čteš. Já neberu B. Larson právo veřejně hlásat její vlastní politický světonázor. Ale na druhou stranu mi vadí, že někteří (několik takových jsem četl i zde) by rádi zakázali totéž právo všem těm s opačnými názory. Proč by podle Tebe neměli lidi mít právo veřejně říkat, co si o jejích názorech myslí ? A proč by neměli mít právo veřejně říkat, že kvůli tomu budou její film bojkotovat. Jsou to jejich peníze, zálšží na nich, za co je utratí. A jsou to jejich názory, které se nestydí říkat veřejně, tak proč ? Lidé dnes veřejně bojkotují kde co, od McDonaldu až po výrobce kožešin a zologické zahrady. A je to většinou kvůli jejich vlastním politickým názorům. Tak proč ne film nebo herečku ?
pbd | Fandíme filmu
pbd | 2019-03-06 16:26:22 | 1 2
Mysule: Důvod nižších platů nemůžou být hůře placené práce, když se bavíme o platech na stejné pozici = za stejnou práci. Ani není už ani pravda, že by "často" braly méně placené pozice i když mají lepší vzdělání. Celá společnost je ale stále postavená tak, že muži mají více respektu a je pořád dost firem a společností, kde ženské můžou makat jak šroub, ale stejně to dostane kolega vedle. Pravděpodobně ti chlapi tam přemýšlejí jako ty ("blbky z metoo/feminazis...") a nebo "hele kozy". Že se ženy neumí prosadit, jak to hezky zobecňuješ (Všechny ženy si neumí vydupat lepší plat? Vážně? Jsou všichni černoši sprinteři nebo rappeři?), by bylo jedině tím, že si je tak společnost vychovala. Ženy totiž od přírody nejsou všechny stejné a submisivní, víš? Třeba jakože černoši jsou podřadní a méně inteligentní, víš? To se tak jen říkalo kdysi, víš?

A o to jde přesně. Nikdo neřekl, že všichni jsou takoví. A nikdo ani nikdy neřekl, že žena nebo černoch takoví být také nemohou. Jde o to, že bílí muži byli v těchto pozicích po desetiletí ne-li staletí a jen tak ze dne na den se na to prostě společnost nenaladí. Tak jako panuje nějaké vědecké paradigma a nějaký společenský konsenzus, panují i společenské stereotypy a předsudky a chování. Kluci si hrajou s autama a holky na princezny. Smýšlení dětí od přírody takové není. Kdysi nebyly žádné "standardy krásy", takže holčičky ve 4 letech bez vystavení těmto vlivům nemají chuť být princezny. Prostě se to takhle vyvinulo, společnost je tím směrem dotlačila a tlačí. Když projde kluk s růžovým tričkem, 80 % řekne, že je buzerant. Proč? Protože takový byl dosavadní konsenzus. To že to nějaké pipiny včetně Larson hrotí, dejme tomu. Ale pořád to nevysvětluje, proč je špatné chtít diverzitu u filmových kritiků (u Academy jsem si takových nadávek nevšiml) a proč kvůli tomu někdo bojkotuje ten film. :D
Fimi | Fandíme filmu
Fimi | 2019-03-06 16:04:23 | 0 0
No, jen se nenechte zmýlit, cpt Marvel je vedle Harley a wonder woman nejčastější Cosplay na všemožných akcích, viděl jsem fanouškovská videa kde jsou hlavně holky touto postavou posedlí...já si myslím že to teda balík.
T4 | Fandíme filmu
T4 | 2019-03-06 15:19:50 | 0 0
Fimi: tak jasně není to jen o fandech té nebo té skupiny. Ale většinou to tak je. Na tyhle filmy nechodí lidi jen tak, chodí na to většinou protože zkrátka mají rádi comicsy, nebo comicsové filmy nebo comicsové postavy. Však uvidíme třeba se to bude líbit i mně ale zatím se mi to nezdá.
Mysule | Fandíme filmu
Mysule | 2019-03-06 13:58:43 | 1 0
pbd:
Však manažerka, pokud je schopná a nepostradatelná pro firmu, si může vyjednat zvýšení platu. Nebo jít do jiné firmy, pokud se cítí nedoceněná. Spíš si myslím, že ženské jsou o něco míň drzé než chlapi a mají větší zábrany si to zvýšení platu vydupat.
Nebo klasicky v našich českých podmínkách berou méně kvalifikované ženy děsné práce jako pokladní v hypershitmarketech a v úklidu a nechají si srát na hlavu a pak z toho vypadnou statistiky, že ženy mají o XY procent menší platy, a přitom hlavní důvod je, že prostě častěji berou málo placené práce.

Že někteří šéfové jsou blbci a z nějakého důvodu nechtějí zaměstnat ženu, černocha atd. neznamená, že všichni jsou takoví, ani to neznamená, že nemůže naopak existovat šéfka - radikální feministka, která nezaměstná chlapa jen proto, že je chlap. Nebo šéf černoch, který přednostně zaměstná černocha.
To prostě není ani tak o nějaké rasové nebo genderové nebo nevímjaké diskriminaci, jako spíš o tom, že určití lidi jsou blbci a vždycky budou. A srážka s blbcem je zlo, takže stejně není důvod stát o práci, kde by ty srážky byly na denním pořádku.

A konkrétně tady ta Brie Larson je ultrablbka. Letmý pohled na její Twitter a "perly" jako: "I merely smiled at a TSA agent and he asked for my phone number. To live life as a woman is to live life on the defense." mi fakt stačí, abych si o ní udělala obrázek a rozhodně ne pěkný. To je jak ty MeeToo pipiny, které mají psychické trauma, že jim někdo řekl, že jim to sekne. A oběti skutečného násilí a sexuálního obtěžování se v té záplavě totálních sraček úplně ztratily. Fakt díky za takovýhle boj za "rovnoprávnost".
Pak zas budou ty feminazis fňukat, jak nemůžou najít pořádného chlapa a blablabla. Jo, když chlap ani o telefon nesmí požádat, tak ať se nediví. Kdo chce kam, kopněme ho tam, a s rozběhem. :)
Fimi | Fandíme filmu
Fimi | 2019-03-06 11:57:25 | 0 0
T4 vidíš a mně i přesto že se trailery na Shazama líbí tak nemají spád ani gradaci a to pro mě trailery na Cpt Marvel mají...oni to nebudou chtít vidět jen fandové Marvelu stejně jako Dc filmy nechtějí vidět jen fandové Dc. Ale samozřejmě tvoří většinu
T4 | Fandíme filmu
T4 | 2019-03-06 11:19:37 | 0 0
Mě se to pořád nelíbí. Jako neříkám, že je to katastrofa to ne ale když to třeba srovnám s trailerem na End game nebo na konkurenčního Shazama, tak to je hrozný rozdíl. Na End game toho neukázali moc ale prostě je v tom cítit ta atmosféra atd. Trailery na Shazama jsou krátké ale prostě je to zábava od začátku do konce. Trailery na Captain Marvel jsou pro mě strašně nudné ale asi je to tou herečkou. Brie Larson mi prostě nesedí na roli hrdinky. Paradoxně nejvíce se mi líbil ten krátký spot. Ale co třeba to bude fajn a určitě to vydělá dost. To je jasné spousta Marvel fandů to bude chtít vidět. Já to chápu, ale za mě furt ne.Jen doufám, že ona nebude ta co Thanose dodělá, tam bych raději viděl Thora nebo Hulka.
Fimi | Fandíme filmu
Fimi | 2019-03-06 09:43:13 | 1 0
Stejně to vydělá balík
pbd | Fandíme filmu
pbd | 2019-03-06 09:37:32 | 0 0
Mysule: To je jako kdyby někdo řekl "proč jako ženská manažer nemůže mít tolik jako chlap manažer? Však je to přece taky manažer, ne?" Já taky můžu říct "já s černochy nemám žádný problém, tak racismus neexistuje", a byla by to prostě blbost. Jen proto, že mi chybí zkušenosti nebo vhled to ještě nemůžu smést ze stolu. Ono rovnoprávnost na pracovních pozicích je v USA celkem velké téma. Co si pamatuju tak před pár lety ženy za stejnou práci vydělávaly kolem 80 % co muži a lidé s bílými fotografiemi/jmény mají skoro dvakrát tak velkou šanci, že se jim někdo ozve na CV, než minority, i když mají stejné vzdělání apod., takže věřím tomu, že nějaká nerovnoprávnost v pracovních možnostech pořád ještě existuje. Že se nějakému černochovi apod. podaří být CEO znamená, že to je možné, ale ne že problém neexistuje. Samozřejmě těžko říct, jak to tam opravdu funguje dnes, protože do toho nevidíme a možná v tom jen Larson nemá úplně jasno (i když se o tyhle věci zajímá, tak si myslím, že úplně mimo nebude), ale pořád si nemyslím, že to je důvod, proč ji za to lynčovat na internetech.

peté13: Pokud se bavíme o svobodě slova, jak ji chápeš ty, tak Larson jen vyjádřila svůj názor a nikomu tím neublížila, kdežto ti hlupáci, kteří jsou fanoušci MCU ale kvůli jejím politickým názorům budou film bojkotovat, tím ublíží všem, kteří na filmu pracovali, a v nejhorším případě se zaslouží o to, že MCU couvne s ženskými/minoritními/gay superhrdiny a bude vydávat to samé pořád dokola. Což v konečném důsledku ale bude to, co jste s Mysule popřeli - že možnosti jsou stejné. Pokud ten backlash bude dostatečně silný a výdělek slabý, tak MCU zase couvne zpět a máme tu přesně to, o čem se bavíme. Je to nafouknutá blbost, Robert Downey Jr. bojoval s MCU o platovou rovnoprávnost, to samé Scarlet Johannson, Samuel L. Jackson taky. Jessica Chastain podepsala klauzuli, že nebude točit film, pokud její minoritní kolegyně se stejným časem nedostanou stejně zaplaceno, jako ona.

Tím nechci říct, že si myslím, že to Larson nepodala celkem nešikovně, ale ten backlash je prostě nepřímo úměrný. Skoro všichni herci a interpreti jsou celkem hlasití liberálové, ale takový odpor jako Captain Marvel nebo Black Panther moc filmů nemá.
peté13 | Fandíme filmu
peté13 | 2019-03-06 05:54:46 | 0 0
Cpt. Marvel má velké štěstí, že propojovacím článkem mezi dvěma aktuálně klíčovými filmy Marvelu. Jinak by to s těmi tržbami možná dopadlo hůře, než se nyní počítá. U mně osobně je Brie Larson dlouhodobě neoblíbená (nesympatická) herečka a vím, že nejsem žádná výjimka. A ať se to některým mudrlantům líbí nebo ne, tak takřka každý člověk má dnes nějak vyprofilované politické i sociologické názory, které vnitřně (i veřejně) konfrontuje se světem kolem sebe. Takže pokud nějaký herec, herečka, zpěvák atd. veřejně vystupuje a aktivisticky propaguje své vlastní politické názory, které jsou v přímém rozporu s názory dalších lidí, je přímo logické a lidské, že tito lidé jsou k takovým aktivistickým "umělcům" kritičtí. A nechápu, proč by měl lidem toto právo někdo brát nebo je za to ktirizovat. Umělec (herec) může veřejně deklarovat své politické názory, ale divák má na své názory zapomenout ? Proč ? Máme dnes dobu až fanatického aktivismu, kdy vznikají zástupy zájmových a názorových skupin, bojujících za něco nebo proti něčemu a mnohokrát financované dost kontroverzními osobami a způsoby. Soros je toho krásným příkladem. Zejména masová média se snaží lidem "ideologicky" vymývat mozek (viz. např. publicistika ČT) a je logické, že se lidé podvědomě brání. Každá akce totiž vyvolává reakci, platilo to vždy a vždy to platiti bude.
Martin | Fandíme filmu
Martin | 2019-03-06 04:48:04 | 2 0
Taky nějak nechápu to myšlení pokud je to dobrý novinář pro mě za mě ať je to aj Arab vůbec bych neřešil kolik je tam chlapů. Bohužel ty feministky už neví co by řešily a co by jim vadilo začalo to kauzou Metoo kdy ta co to začala je sama obviněná z obtěžování mužů a řeší se to soudem a bude to za chvilku pokračovat do takové fáze, že nějaká pinda poletí letadlem a bude si stěžovat, že to neřídí pilotka, ale pilot. Jinak jdu až v sobotu tak jsem zvědavý na ohlasy a rajčatom nevěřím ani omylem zlaté Imdb proti nim.
Mysule | Fandíme filmu
Mysule | 2019-03-06 01:46:19 | 2 0
Mimochodem, PODAŘILO se mi přidat koment napoprvé.
Asi to chce řádný grafomanský výlev. :)
Mysule | Fandíme filmu
Mysule | 2019-03-06 01:37:47 | 2 0
Mě třeba dost fascinuje tohle:
"Larson se pouze zasadila o to, aby vedle všech stávajících reportérů, kteří obvykle tiskové akce navštěvují, dostali tentokrát navíc přístup i novináři a novinářky z řad žen a menšin, kteří dosud z jakéhokoliv důvodu na tiskové akce Marvelu/Disneyho přístup neměli. Brie Larson o to Marvel požádala poté, co nedávná studie došla k závěru, že převážně mužské složení (7:3) filmových žurnalistů má vliv na to, na co se filmová média primárně zaměřují, jaký prostor dostávají ženské aspekty filmů a filmového průmyslu atd."

Dost dobré WTF. Co byl ten "jakýkoli důvod", který údajně tak strašně bránil ženám a menšinám získat přístup na tiskové akce? Když si novinář podá žádost o přístup, tak snad někde musí uvádět pohlaví, rasu, sex. orientaci atd. nebo co? :D Ještě navíc v USA, kde ani nemají koncovky -ová a kolikrát nejde podle jména poznat, kdo je chlap a kdo ženská. :D
Zas nějaká "studie" na dvě věci. To fakt vůůůbec není diskriminace, když někdo dostává privilegia na zákadě pohlaví, rasy apod. Asi jak u nás Romové (někteří) řvou "rasismus!!!" jakmile po nich někdo vyžaduje úplně běžné věci.

Ať se ty "hrdinné" feministky a LGBT skupiny seberou a jdou bojovat za rovnoprávnost do zemí, kde je to reálně třeba (což USA dávno není). Tahle nechutně přecivilizovaná civilizace je fakt totálně na hlavu a je odsouzena k zániku, protože ženská už je za krávu, když se chce věnovat dětem a domácnosti namísto kariéře 12 hod. denně 7 dní v týdnu ve stresující práci. A chlap zas prý projevuje "toxickou maskulinitu", když se chová jako úplně normální chlap. :D A největší joke je, že ženská, která se chová jako chlap, toxickou maskulinitu neprojevuje. :D

A furt čekám kdy jako ty feminazis prosadí rovnoprávnost třeba v armádě. Protože nepřítele nezajímá, jestli je voják ženská nebo chlap, a že ženská má jako vstupní test do armády mírnější limity než chlap a pak akorát brzdí celý tým. Jako ať klidně jsou v armádě ženy, ale ať musí splnit to, co chlapi, a pokud na to nemají, tak to není přece o nic větší diskriminace, než u chlapů, kteří nejsou fyzicky zdatní a nemají na to.
Stejně tak u těch novinářů - ať tam jsou prostě ti, co jsou profíci, a ne kdejaký loser jen kvůli kvótám. Asi ten poměr 7:3 vychází z nějakých objektivních jevů, jako např. že je prostě víc zažraných filmových fanoušků než fanynek a potom je díky tomu i více profi novinářů než novinářek. Národnostní menšiny jsou prostě míň početné celkově, tudíž i mezi reportéry. A ne že nějací zlí Ilumináti zakazují ženám a menšinám chodit na tiskové konference.

Přidat nový komentář

Pro psaní komentářů, se přihlašte.

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest