Solo: A Star Wars Story

Originální název: Solo: A Star Wars Story
Český název: Solo: A Star Wars Story
Premiéra: 25.05.2018
Žánr: Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Rodinný
Země původu: USA

Mandalorian: Druhá řada nás naprosto dostane, myslí si představitel Dartha Maula

Dabér několika postav ze světa Star Wars promluvil nejen o druhé řadě populárního Mandaloriana, ale i o dalších projektech ze světa Star Wars.

Solo: Za neúspěch filmu podle scenáristy může studio

Spoluautor řady filmů ze série Star Wars se vyjádřil k neúspěchům toho posledního a také ke svému možnému dalšímu působení u této značky. 

Han Solo: Dostane Star Wars film seriálový spin-off?

Pokud ano, není přesně jasné, jestli v něm uvidíme Hana nebo Landa. 

Oscar 2019: Kompletní přehled nominovaných

Nominace 91. ročníku jsou rozdané. Vedou Favoritka a Roma, ale výrazně bodoval i marvelovský Black Panther.

Avengers: Infinity War: Video ukazuje, jak vznikala bitva o Wakandu

Podívejte se, jak vznikaly triky pro několik z největších bijáků minulého roku.

Pro hodnocení musíte být přihlášen.

"===SPOILER=== Han a Qi'ra jsou na začátku filmu milenci. Chtějí prchnout z Coreliie a tak podplatí imperiálního důstojníka. Rozdělí se ale a Qi'ru zajmou gangsteři a Han je nucen nechat se rekrutovat, aby se dostal z planety. Při náboru sdělí jen své jméno – Han – a že je sám; Imperiál mu přidá přídomek – Solo. Po třech letech Han bojuje na Mimbanu. Jsou tam také Beckett, Val a Rio Durant převlečeni za imperiální vojáky, ale nebojují. Protože nechtějí Hana přibrat do posádky, aby s nimi mohl prchnout, Han se rozhodne je napráskat. Ovšem Beckett je rychlejší a udá Hana za dezerci. Han se tak dostává do vězení, kde je i Chewbacca. Podaří se jim prchnout a tehdy se Beckett rozhodne, že je přeci jen přijme mezi sebe. Celá posádka je na misi, kde se snaží ukrást palivové články z dvojitého vlakového transportu. Stejný cíl však má i Enfys Nest a gang Cloud Riders. Val se obětuje a umírá, stejně tak zemře i pilot Rio. Han tak musí pilotovat a při útěku pouští palivové články, které vyvolávají masivní explozi. Han, Chewie a Beckett jdou za mužem, pro kterého měli články získat – Drydenem Vosem. Hrají ale o čas a Beckett ví, že další články jsou na Kesselu. K Hanovu překvapení je nyní Qi'ra s Vosem. Prozradí jim ale, že můžou využít Landa Calrissiana a jeho super rychlou loď, a tak se za ním všichni čtyři vydávají. Han se přidává do hry sabaccu, aby získal Landovu loď. Prohrává však s ním, ale, i když ví že podváděl, nemůže to ale dokázat. Přesto se k posádce Lando i se svou robotkou L3–37 přidává a vydávají se na Kessel. Han se opět sbližuje s Qi'rou. V zajateckém táboře se L3 pokouší osvobodit zajaté droidy, ale je rozthána napůl a v podstatě „mrtvá.“ Chewie se snaží osvobodit další wookieee. Nakonec se posádce podaří získat články a prchá z Kesselu. Han musí nyní pilotovat Millenium Falcon, protože Lando truchlí za robotku, která navíc také létala. Za pomoci jejího počítače se dostávají skrz černou díru a chapadlové mostrum. Protože jsou ale články nestabilní, zastavuje se posádka cestou k Vosovi na další planetě, protože Beckett ví, jak je stabilizovat. Objevují se také Cloud Riders. Vyjde najevo, že Enfys je 16-leté děvče a články má pro jisté „povstání.“ Lando odlétá s Falconem a Han, Qi'ra a Chewie jdou za Vosem. Beckett zůstává stranou, protože se bojí, že by ho Vos mohl zabít. Pak ale Hana Vosovi udává, že jsou články falešné, i když jsou pravé. Trojice bojuje s Vosem a jeho žoldáky, které všechny poráží a Vos umírá. Han se jde mstít Beckettovi, zatímco Qi'ra vyhledá přes hologram Vosova šéfa – je jím Maul (hraje ho Ray Park, ale dabuje Sam Witwer)! To je naposledy, kdy ji vidíme. Beckett se snaží vykecat ze zrady Hana, ale ten střílí první a zabíjí ho. Na konci filmu ještě Han a Chewie letí za Landem. Han objímá Landa stejným stylem jako on ho pozdějí objímá v Oblačném městě. Han mu ovšem krade falešnou kartu do hry, se kterou pak v partičce sabaccu vyhrává Falcon. Han s Chewiem letí na Tatooine k bossovi a rivalovi Maula (zřejmě Jabba Hutt)."

Rodann | 2018-05-16 22:20:08
Zobrazit ostatní komentáře
Život filmu
Nosnica | 25.06.2019 15:21
honzavalusek | 18.03.2019 21:30
Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest