Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry

Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 7 obrázků
Úspěšný román se dočká, zfilmování. Seznamte se, koukněte na trailer.

Studio Lionsgate (Hunger Games, Sicario) si již před časem začalo do svého portfolia přidávat také křesťanské filmy. A zdá se, že pokud se studia žánru drží a neředí jej, aby nalákali i diváky mimo hlavní cílovku, tak má investice dobrou návratnost. Předchozí křesťanské filmy studia (Syn Boží, Nebe existuje) měly vysokou návštěvnost, a tak tu máme další přírůstek.

Film Chatrč (The Shack) adaptuje enormně úspěšný bestseller W.P. Younga a do kin zamíří příští rok 3. března v USA. Pro Česko ani Slovenskou zatím datum premiéry není, ale kniha se prodávala i u nás, takže se to třeba změní. Film sleduje příběh Macka Phillipse, v podání Sama Worthingtona (Avatar), jehož rodina zažije velice těžkou tragédii, která otřese jeho vírou. Tváří v tvář této krizi dostává záhadný dopis, který jej zve do chatrče, kde došlo k oné tragédii. Navzdory všem pochybám se tam vydá a setká se se třemi postavami, které mají symbolizovat Boží Trojici. A Bůh je rozhodnut pomoci Mackovi a setkat se s ním na jeho absolutním dně.

Ukázka nepůsobí vůbec špatně. Rozpočet bude určitě nízký, protože ani předchozí filmy nešly nad 22 milionů dolarů, ale to nemusí vadit, protože zde se určitě nepojede na efekty, ale na drama a osobní rozhovory. Hudba zaujme a z hereckého obsazení si nelze nevšimnout Octavie Spencer (Černobílý svět). Z dalších pak uveďme především Radhu Mitchell (Pád Bílého domu) a Grahama Greena (seriál Longmire). Scénář napsal John Fusco (seriál Marco Polo).

Tolik k dobrým zprávám. Pak jsou tu dva dodatky, které vyvolávají otazníky. Prvním je režie. Té se ujme Stuart Hazeldine, který má ale na svém kontě pouze sedm let starý, průměrný film Zkouška a jinak nic. Druhým dodatkem je náročnost zdrojového materiálu. Knižní předloha je osobní zkušeností autora, který si prošel tragédií, setkal se s Bohem a tento zážitek alegorizoval do podoby Chatrče. Jde o osobní příběh, plný charakterových zázraků. A to musí jednak skvěle zahrát herec a jednak ukočírovat režisér. Protože jinak dostanete film plný klišé a laciných řečí. O herci moc nepochybuji, u režiséra zvedám obočí. Navzdory tomu ale trailer ukazuje, že by film mohl obstát, tak snad si dá Lionsgate pozor a dílko si pohlídá.

Co říkáte na ukázku a znáte knižní předlohu? Dali byste tomu šanci, kdyby byl film uveden v našich kinech?

Chatrč

14.12.2016 | USA
Drama
Info o filmu

Galerie: 8

Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu Chatrč: Sam Worthington projde tvrdou zkouškou víry | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest