Meg: Diváci v Číně dostanou přednost

Meg: Diváci v Číně dostanou přednost | Fandíme filmu
Zobrazit další 1 obrázek
Natáčení filmu začalo, je tu první fotka s Jasonem Stathamem a Li Bingbing.

Je to tak, pomalu si musíme zvykat na to, že Čína bude pro hollywoodské velkofilmy stále častěji prioritou. Tamní trh neustále roste a je spíš otázkou měsíců než let, kdy bude na světě úplně největší. Hollywoodská studia uzavírají spojenectví s čínskými partnery, aby měla lepší pozici v tamějších kinech, některé projekty jsou spolufinancovány, některá studia (Legendary) už Číňanům patří. Blockbustery jako Iron Man 3 nebo Transformers 4 se snaží nabídnout čínský element, pokračování na západě neúspěšných filmů jako jsou Warcraft nebo Pacific Rim vzniknou jen díky zájmu čínských diváků. Ve filmech se objevují čínští herci, v Číně se točí, vychází se vstříc čínským cenzorům.

Thriller Meg je také na Čínu navázaný velice úzce, a tak bude v Říši středu uveden zhruba o dva týdny dříve než ve zbytku světa. Zatímco Spojené státy mají premiéru naplánovanou na 2.3. 2018, čínský trh se dočká už během oslav čínského nového roku 16.2. 2018. Z našeho pohledu to může vyhlížet relativně bezvýznamně, nicméně je to další vstřícný krůček Hollywoodu směrem k Číně a bude zajímavé sledovat, jak daleko tohle obchodní propojení půjde.

Podle aktuální synopse má film pojednávat o hlubokomořské ponorce z mezinárodního výzkumného programu, která je napadena tvorem, o kterém se léta myslelo, že je vyhynulý. Plavidlo je vyřazeno z provozu a uvízne na dně nejhlubšího příkopu Pacifiku, s posádkou uvězněnou uvnitř. Čas utíká a čínský oceánograf (Winston Chao) najme potápěče Jonase Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku i samotný oceán před nezastavitelnou hrozbou: 22 metrů dlouhým žralokem, známým jako Megalodon. Oceánografova Suyin (Li Bingbing) je nejprve proti, ale pak se sama k Jonasovi přidá. Avšak netuší, že potápěč se už před lety s hrozivou stvůrou jednou potkal. Teď musí překonat svůj strach a nasadit život, aby zachránil všechny uvězněné pod hladinou, což jej postaví ještě jednou tváří v tvář největšímu predátorovi všech dob.

Scénář postupně psali Dean Georgaris a posléze Jon a Erich Hoeberovi. Románovou předlohu napsal Steve Alten. Dále hrají Masi Oka, Cliff Curtis, Rainn Wilson, Ruby Rose, Page Kennedy, Jessica McNamee, Olafur Darri Olafsson, Robert Taylor a Sophia Shya Cai. Režíruje Jon Turteltaub, natáčení začalo na Novém Zélandu a později se produkce přesune do Číny.

Zdroj: Bussiness Wire

Meg: Monstrum z hlubin

10.08.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Horor
Info o filmu

Galerie: 2

Meg: Diváci v Číně dostanou přednost | Fandíme filmu Meg: Diváci v Číně dostanou přednost | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest