Kurýr: Restart - První trailer nepřesvědčil

Kurýr: Restart - První trailer nepřesvědčil | Fandíme filmu
Zobrazit další 2 obrázky
Má smysl v sérii pokračovat bez Jasona Stathama? Podle první upoutávky to vypadá, že nikoliv.

Restart Kurýra působil od začátku cynicky. Trilogie s Jasonem Stathamem normálně běžela. Hlavní hrdina neumřel, představitel hlavní role nezestárl, diváci nepřestali chodit do kina. Přesto se studio Europacorp z nějakého důvodu rozhodlo místo natáčení čtyřky začít znova od začátku. Můžeme jen tiše spekulovat o tom, že prakticky neznámý Ed Skrein je výrazně levnější než Jason Statham a studio si jednoduše spočítalo, že po sečtení nákladů a předpokládaných příjmů by měla populární značka bez své dosavadní hvězdy utržit víc než s ní.

Navzdory nepokrytě komerčnímu přístupu Europacorpu jsem nechtěl chystaný restart dopředu odsuzovat. I do nepříliš nápadité dojné krávy přece mohou najatí filmaři vrazit tolik nápadů a tvůrčí energie, že výsledek jednoduše bude stát za to. První trailer však ničemu takovému nenasvědčuje. Ed Skrein zatím neurazil, ale ani nedostal příležitost zazářit, akce není špatná, nicméně se nezdá, že by na ní bylo cokoliv výjimečného. Dech beroucí děj asi od podobného akčního výplachu nikdo nečeká, každopádně ani v tomhle ohledu to nevypadá, že by se filmařům podařilo vystoupit z řady. Všechno zkrátka zatím naznačuje tomu, že z nového Kurýra bude řemeslně zvládnuté spotřební zboží, které nebude mít před diváky čím ospravedlnit svoji existenci a ještě naštve fanoušky Jasona Stathama. Ale zatím je za námi skutečně jen jeden jediný trailer, tak se samozřejmě rád nechám vyvést z omylu. Dole v galerii najdete tři nové plakáty.

Kurýr: Restart - První trailer

Ve francouzském kriminálním podsvětí je Frank Martin (Ed Skrein) známý jako Kurýr, nejlepší řidič a žoldák, jakého si jde najmout. Za patřičnou cenu Frank doručí cokoliv. Řídí se třemi jednoduchými pravidly: Žádná jména, žádné otázky, žádné vyjednávání. To platí do chvíle, než potká tajuplnou a smrtící femme fatale Annu (Loan Chabanol - Third Person), vůdce skupiny nebezpečných útočníků. Anna chce rozprášit skupinu bezcitných ruských obchodníků s bílým masem a ví, že Frank je pro tenhle úkol ideální člověk. Aby si pojistila jeho spolupráci, drží Frankova otce (Ray Stevenson - Thor, Punisher: War Zone) jako rukojmí. Syn i otec Martinové jsou tak nuceni spolupracovat s Annou a pohnat ruské zločince ke spravedlnosti. Snímek zrežíroval Camille Delamarre (Doupě), podle scénáře Luca Bessona a Roberta Marka Kamena. Česká a slovenská premiéra jsou stanoveny na 18.6. 2015.

Galerie: 3

Kurýr: Restart - První trailer nepřesvědčil | Fandíme filmu Kurýr: Restart - První trailer nepřesvědčil | Fandíme filmu Kurýr: Restart - První trailer nepřesvědčil | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest