Captain America 2 má drtivý dopad na všechny Avengery

Captain America 2 má drtivý dopad na všechny Avengery | Fandíme filmu
Druhý Kapitán bude mít na Marvel Universe větší dopad než Thor 2 nebo Iron Man 3. A zvědavcům odhalíme potitulkovou scénu - AKTUALIZOVÁNO o fotku

AKTUALIZACE: Na internet unikl z potitulkové scény obrázek. Jestli se odvažujete, můžete se podívat

Původní text: Captaina Ameriku 2 už vidělo poměrně značné množství diváků, a tak pokud byste skutečně chtěli, na internetu najdete popis děje prakticky celého filmu. V našem článku však vycházíme z rozhovorů s filmaři, takže se nemusíte bát, že by bylo cokoliv přímo vyzrazeno. Jednoznačné spoilery jsou důkladně označeené až v úplném závěru.

Aniž bychom prozrazovali, jakým způsobem Captain America: Návrat prvního Avengera dopadne, můžeme vám říct, že závěr filmu byl od začátku naplánovaný s vědomím, že představí něco velkého, co ovlivní celý filmový Marvel Universe. Nemáme čekat přímo cliff-hanger, ale i tak půjde o událost tak zásadní, že se s ní Avengers 2 budou muset nějakým způsobem popasovat, než se budou moci vydat kupředu. Film je sice na časové ose zařazený až za události Iron Mana 3 a Thora 2, nicméně z hlediska dopadu na další budoucnost Marvel Universe, má největší důležitost právě Captain America 2, kterého v tomto ohledu lze chápat skoro jako „Avengers 1.5“.

Následují informace o potitulkové scéně, které lze přečíst po označení textu. Poprosíme vás, abyste potitulkovou scénu nerozebírali v komentářích!

Potitulkové scény jsou dvě. Jedna souvisí se samotným filmem a postavou Zimního vojáka, druhou natočil Joss Whedon a přímo otevírá Avengers 2. V podzemním žaláři vidíme Barnona Von Struckera z HYDRY (hraje ho Thomas Kretschmann) a Lokiho žezlo! Dále jsou na scéně dva vězni, jmenovitě Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) a Scarlet Witch (Elizabeth Olesen). Quicksilver se odráží od jedné stěny ke durhé, zatímco Scarlet Witch staví věž z kostek pouhou silou své vůle. Von Strucker je pozoruje a pak oznámí, že se blíží „čas zázraků“ („The Age of Miracles“). Přičemž zdroj naznačuje, že Miracles by mělo být označení, jaké bude Marvel používat pro mutanty.

Po událostech v New Yorku se Steve Rogers snaží přizpůsobit modernímu světu a žít poklidným životem ve Washingtonu. Když se ale kolega z S.H.I.E.L.D.u stane terčem útoku, Steve je zapleten do pavučiny intrik, která může ohrozit celý svět. Navzdory útokům nájemních zabijáků, kteří se jej snaží umlčet na každém rohu, se Kapitán Amerika snaží společně s Černou vdovou rozkrýt rozsáhlé spiknutí. V boji proti zločinnému plánu pomáhá dvojici také nový spojenec, Falcon, avšak nečekaně se hrdinové budou muset postavit ještě hrozivějšímu nepříteli – Zimnímu vojákovi, Winter Soldierovi.

Film natočili režiséři Anthony Russo a Joe Russo, scénář napsali autoři prvního filmu, Christopher Markus a Stephen McFeely. V titulní roli se vrací Chris Evans, Scarlett Johansson si zopakuje úlohu Black Widow, Samuel L. Jackson úlohu Nicka Furyho. Dále se vrací Dominic Cooper jako Howard Stark, Sebastian Stan jako Bucky Barnes, Cobie Smulders jako agentka Maria Hill, Hayley Atwell jako Peggy Carter, Maximiliano Hernández jako agent Sitwell a Toby Jones jako Arnim Zola. Nově obsazení rozšíří Anthony Mackie jako Falcon, Emily VanCamp jako agentka 13, Robert Redford jako agent Alexander Goodwin Pierce, Frank Grillo jako Crossbones a Alan Dale jako člen světového bezpečnostního koncilu. Česká i slovenská premiéra jsou stanoveny na 3.4. 2014.

Zdroje: Nerd Bastards, Collider, Slashfilm, Brain Freeze

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest