I kdybyste neviděli žádný z Jackass filmů nebo televizních epizod, kousky téhle partičky nejspíš znáte, minimálně díky klipům ze sociálních sítí. Jejich celovečerní snímky vlastně nejsou nic jiného než řada skečů, kde si členové partičky dělají nejrůznější naschvály, nebo dobrovolně vstupují do nebezpečných a bolestivých situací. Asi netřeba dodávat, že je to celé plné úderů do rozkroku.
Teď je tu další celovečerák, pojmenovaný Jackass: Best and Last (Nejlepší a poslední). To je samozřejmě ve světě Hollywoodu odvážné tvrzení. I kdyby už současná partička na další kousky opravdu fyzicky nestačila, dokud bude značka generovat nějaké peníze, vždycky tu bude pokušení ji nějakým způsobem znovu oživit.
U nás zatím film nemá termín uvedení, ale mezinárodně je premiéra ohlášena na 26. června a láká k ní nový trailer. Ten na první pohled kombinuje aktuální záběry s archivním materiálem, takže to celé opravdu působí jako velké nostalgické loučení. Teď už jen aby nové scény výrazně převažovaly a diváci neměli pocit, že se jim podruhé prodává něco, co už jednou viděli.
Režíruje spoluautor série Jeff Tremaine a před kameru se tentokrát postavili Johnny Knoxville, Steve-O, Chris Pontius, Dave England, Wee Man (Jason Acuña), Preston Lacy, Ehren McGhehey, Poopies (Sean McInerney), Zach Holmes, Jasper Dolphin, Dark Shark (Compston Wilson) a Rachel Wolfson.
Podklady a foto: Paramount