Bude trvat ještě zhruba měsíc, než Predátor: Nebezpečné území (Predator: Badlands) dorazí do kin. Zatím zvědavcům musí stačit alespoň finální trailer, který je plný akce a mimozemských monster. V upoutávce zaznívá, že se vydáváme na nejnebezpečnější planetu ve vesmíru, kde se vás všechno snaží zabít. Predátoři (mimozemský druh známý jako Yautja) milují výzvu, tudíž planeta skýtá ideální příležitost k tomu, aby mladý predátor Dek prokázal svoje schopnosti.
Za sebe se musím přiznat, že mi dopředu připadala lákavější cesta, kterou si režisér Dan Trachtenberg zvolil ve svém předchozím predátorském snímku Kořist, kde se na první pohled snažil pracovat v maximální míře s praktickými efekty, zatímco aktuální vyobrazení obřích vesmírných monster si vyžádá mnohem víc digitálních triků. Na druhou stranu právě rubání nelidských monster filmařům umožnilo i nejnovějšího Predátora udělat hodně krvavého, ačkoliv je snímek mládeži přístupný. Krev totiž cenzorům tolik nevadí, pokud nepatří skutečným tvorům, ale fiktivním příšerám.
Nicméně teprve po premiéře se ukáže, zda se příšery podařilo zpracovat na vysoké úrovni a dopřát tak fanouškům nijak neošizený akční zážitek. Zatím tedy trailer a dole v galerii nejnovější obrázky.
Predátor: Nebezpečné území se odehrává v budoucnosti na odlehlé planetě, kde mladý Predátor – vyvrhel vyhnaný z klanu – nachází nečekanou spojenkyni v Thie (Elle Fanning) a vydává se na nebezpečnou cestu za ultimátním protivníkem. Film natočil Dan Trachtenberg. Česká premiéra je stanovena na 6. 11. 2025.
Podklady a foto: 20th Century Studios